Béčko na úvod překvapilo Budějovice!

Výborně vstoupilo do nového ročníku východní skupiny I. A třídy béčko FC Žďár nad Sázavou. Svěřenci trenérského dua Machatka - Jun totiž přivezli všechny tři body z Moravských Budějovic.

M. BUDĚJOVICE – FC ŽĎÁR B 1:3

Na půdě ještě před dvěma měsíci účastníka krajského přeboru nezačala rezerva Žďáru dobře. Už v 6. minutě se jeden z domácích hráčů protáhl podél brankové čáry a Veselý otevřel skóre. Domácí měli i další šance, ale paradoxně zahřmělo na druhé straně. Budějovice špatně rozehrály standardku, k míči se dostal Mario Filippi, který si hravě poradil s domácími obránci a vyrovnal na 1:1.

Začátek druhého poločasu patřil hráčům žďárské rezervy. Nejprve musel domácí Jelínek zabránil pádem pod nohy ve skórování Fraňkovi. V 52. minutě si však Ločárkův roh nešťastně srazil do sítě Novotný a bylo to 1:2. O chvíli později musel domácí gólman vytáhnout další bravurní zákrok při tutovce Janů. V 61. minutě však tečoval těsně před Jelínkem trestný kop opět Filippi a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:1. V závěru zápasu ještě domácí orazítkovali břevno Hajného svatyně, ale na víc už se nezmohli.

"Zpočátku šlo o vyrovnané utkání. Po inkasované brance jsme postupně převzali iniciativu, což se také promítlo do obratu ve skóre. Pokud bychom proměnili i další velké příležitosti, které jsme si vytvořili, mohl být rozdíl ve skóre zápasu mnohem vyšší," řekl po utkání trenér Žďáru Vítězslav Machatka.

Góly: 6. Veselý – 42. a 61. M. Filippi, 52. vlastní. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Jelínek - Kratochvíl (68. Puchnar), Novotný, J. Benda, Svoboda - Veselý, Pařízek, Švanda, Stark (86. Dušek), P. Benda - Kosmák (71. Stehlík). FC Žďár B: Hajný – B. Sláma, Ločárek, Gančev, Peňáz - Růžička, Musil, Nedvěd (82. L. Sláma), Franěk - M. Filippi (88. Lhotský), Janů.