Benfika doma smetla Jemnicko!

Tři zápasy a plný počet bodů. Tak skvostná je bilance fotbalistů béčka FC Žďár v novém ročníku krajské I. A třídy - skupiny B. V nedělním dopoledni odneslo dobrou formu svěřenců kouče Vítězslava Machatky také Jemnicko.

FC ŽĎÁR B – JEMNICKO 4:0

Kromě prvních deseti minut byla rezerva Žďáru po celý zápas jasně lepším týmem a zcela zaslouženě si i ve svém třetím zápase v sezoně připsala plný počet bodů. Skóre utkání otevřel ve 14. minutě Tomáš Peňáz, který levou nohou zúročil centr Tomáše Ločárka. Čtyři minuty před pauzou Filippi vystřelil, gólman Kopeček míč pouze vyrazil před sebe a Malicki z první dorážel do prázdné branky. Po této brance hráči Žďáru poněkud zvolnili, zřejmě pod dojmem dvou brankového vedení.

Také po změně stran pokračovala jasná převaha domácích borců. Na rozdíl tří branek zvýšil v 53. minutě tečovanou střelou Janů, na kterou hostující gólman neměl nárok. Hned o minutu později svým gólem stanovil na konečných 4:0 Mario Filippi. V dalším průběhu hry byly ještě některé dobré příležitosti na obou stranách, ale po prostřídání v sestavách se rozhodnuté utkání už pouze dohrávalo.

"Po celé utkání jsme byli lepším týmem, naše vysoká výhra byla naprosto zasloužená. Trochu mě mrzí pouze to, že jsme po gólu na 4:0 utkání jen dohráli," řekl spokojený kouč rezervy FC Žďár Vítězslav Machatka.

Góly: 14. T. Peňáz, 41. Malicki, 53. Janů, 54. M. Filippi. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:3. Diváci: 52. Poločas: 2:0.
FC Žďár B: Sobotka – B. Sláma, T. Peňáz, Gančev, Z. Peňáz – P. Ločárek, Musil, Janů, T. Ločárek (66. Růžička) – M. Filippi, Malicki (64. Franěk).
Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, Rejthar, Bastl, Svěrák – Máca, Niederhofer, Koutný, Hošek (56. Tesař) – Anděl (71. Nikrmajer), Nevrkla (75. Z. Kincl).