Benfika přenechala všechny body Náměšti!

Momentka z utkání béčka FC Žďár proti Herálci.

Rezerva FC Žďár nad Sázavou nedokázala ve 13. kole východní skupiny krajské I. A třídy dotáhnout dobře rozehraný zápas k bodovému zisku.

FC ŽĎÁR B – NÁMĚŠŤ-VÍC. 1:2

Nedělní dopolední utkání se odehrálo na umělé trávě, i přesto bylo poznamenané nepříznivým počasím, hlavně silným větrem. První půle nabídla vyrovnanou partii bez větších příležitostí, k vidění byl spíše boj ve středu pole. První šance zápasu tak přišla až ve 39. minutě. Musil vysunul mezi beky Zdeňka Peňáze, který otevřel skóre zápasu – 1:0. Minutu poté se dostal do podobné pozice Mario Filippi, který šel také sám na hostující svatyni, ale nastřelil pouze gólmana Bartoška. V poslední minutě první půle pak rezervu Žďáru na čáře zachránil výborným zákrokem Hajný.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel lépe Náměšti. Už po pěti minutách hry zahrávali hosté standardní situaci, z níž vyrovnal krásnou střelou Durajka na 1:1. Poté byla na hřišti k vidění spousta nepřesností, vedení mohl domácím barvám vrátit Zdeněk Peňáz, jeho nebezpečná střela však mířila nad branku hostů. Při hlavičce Tomáše Peňáze byl pro změnu na svém místě Bartošek. Rozhodnutí přišlo čtvrthodiny před koncem. Po rychlém protiútoku centroval z levé strany Homola a především díky poryvu větru skončil jeho nákop za zády bezmocného Hajného – 1:2. Žďár se ještě pokusil vyrovnat, ale hosté si závěr zápasu zkušeně pohlídali.

Góly: 39. Z. Peňáz – 50. Durajka, 75. Homola. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 0:2. Diváci: 40. Poločas: 1:0.
FC Žďár B: Hajný – Havlík, T. Peňáz, Sláma (81. Gančev), Z. Peňáz - Musil, Růžička, P. Ločárek, Nedvěd – Janů (46. Frieb), M. Filippi (62. T. Ločárek).
Náměšť-Vícenice: Bartošek – Martinovský, Lampíř, Heres, Rous, Klíma (53. Matějek), Rubák, Durajka, Homola (88. Anna), Čermák, Svoboda.