Benfika přivezla další cenné body tentokrát z Jemnicka!

Bohumír Sláma vstřelil dvě branky Jemnicku

V sobotu 14. dubna se naše rezerva představila na hřišti Jemnicka. Jako vedoucí celek soutěže potvrdila papírové předpoklady a porazila čtvrtý celek tabulky o dvě branky!

JEMNICKO – FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. B 1:3 (1:1)

Branky: 6.Grun – 32. a 55.Sláma, 75.Peňáz Z.

Sestava: Sobotka – Peňáz Z, Peňáz T, Machatka ,Bulíček (63.Ločárek) – Růžička (46.Gančev), Russ (82.Baránek) – Janů, Musil, Sláma - Filippi

Zápas jsme nezačali vůbec dobře, což bylo i trochu zapříčiněno pozdním příjezdem, tudíž jsme měli o dost kratší předzápasovou přípravu, než jsme zvyklí a od toho se pak odvíjel začátek utkání, kdy jsme si hned v 6. minutě nepohlídali na krátko rozehraný roh a domácí Grün střelou z vápna k levé tyči překonal Aleše Sobotku – 1:0. Trvalo nám ještě dalších 15 minut, než jsme se dostali do tempa zápasu a začali si postupně vytvářet šance. V 32. minutě dostal přihrávku do vápna David Russ a skvělou individuální akcí přešel podél brankové čáry přes dva domácí hráče a přihrávkou pod sebe našel osamoceného Bohumíra Slámu, který byl ve velmi dobré pozici a tvrdou střelou z první prostřelil domácího gólmana – 1:1. Poločas se poté dohrál bez další vážnější šance.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s úplně jiným přístupem a chutí odvést si domů všechny tři body. Hned ve 47. minutě se po rohovém kopu skvěle uvolnil Tomáš Peňáz, který však střelou pouze orazítkoval pravou tyč. Náš tlak pokračoval, což nám přineslo odměnu v podobě gólu, když v 55. minutě z pravé strany odcentroval míč do vápna Tomáš Janů a Bohumír Sláma se výborně dostal před vybíhajícího brankáře a hlavou poslal míč přímo do šibenice a připsal si tak už svůj druhý gól v tomto utkání – 1:2. Naše aktivita pokračovala, dobře jsme drželi míč na kopačkách, kombinovali a soupeře jsme nepouštěli do vážnějších šancí, až na jeden centr, který přistál na hlavě hráče soupeře, Sobotka však dobrým zákrokem poslal míč na roh. V 75. minutě si Zdeněk Peňáz stoupl ke svému druhému přímému kopu zpoza šestnáctky, ten první skončil těsně vedle, tentokrát se však Peňáz nemýlil a technickou střelou přes zeď do šibenice překonal domácího brankáře, který si stihl na míč ještě lehce sáhnout, vyrazit jej se mu však nepodařilo – 1:3. Zbytek zápasu jsme si už pohlídali a nepřipustili žádné drama. Za zmínku ještě stojí akce ze závěru utkání Gančeva, Filippiho a Ločárka, kdy poslední jmenovaný si ve vápně zasekl balon a poslal přihrávku na zadní tyč na osamoceného Janů, který však z ostrého úhlu mířil pouze do boční sítě.

Hodnocení trenéra:

Zápas na málem hřišti byl velice náročný na osobní souboje, především ale skvělou bojovností z druhé půle jsme si odvezli tři body. Všichni hráči se skvěle semkli a ukázali velkou chuť po vítězství.

Hráči zápasu jsou dnes Bohumír Sláma za jeho dvě branky a David Russ, který stál u založení většiny našich akcí, dobře podporoval defenzivu a připsal si také jednu asistenci.

Příští týden nás čeká v sobotu 21. dubna domácí derby s rezervou Vrchoviny, začátek zápasu je v 16.00 hodin.