Benfika vyhrála v Šebkovicích!

V 10. kole východní skupiny krajské I. A třídy dokázala rezerva FC Žďár přivézt plný počet bodů ze hřiště Šebkovic.

ŠEBKOVICE – FC ŽĎÁR B 2:3

Utkání jsme začali aktivně a postupně jsme se rychlou kombinační hrou dostávali do šancí. Bohužel se opět projevila naše velká bolest a to neproměňování stoprocentních šancí. Postupně tak v první půli spálili své šance Patrik Ločárek, Janů, Musil i Zdeněk Peňáz.

Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním střeleckou smůlu protrhnout. Bohužel, opak byl pravdou a domácí se ze své první velké šance dostali v 50. minutě do vedení. Inkasovaná branka nás ale ještě více nakopla a dále jsme se tlačili před domácí branku. V 64. minutě obrovskou šanci neproměnil střídající Henzl, kdy domácí gólman se štěstím zlikvidoval jeho střelu mezi nohy. Z další šance se nám již podařilo střeleckou smůlu protrhnout, kdy po přesné přihrávce Musila křížnou střelou na zadní tyč vyrovnal Zdeněk Peňáz. V 74. minutě domácí zahrávali rohový kop, z něj jsme šli do rychlého brejku, po skvělé kombinaci centroval Patrik Ločárek a střelou pod břevno zakončil Janů. O další tři minuty později po otočce a přesné přihrávce Tomáše Peňáze výborně zakončil Henzl a dovršil tak náš obrat na 1:3. Domácí se nevzdali a v 80. minutě zápas ještě zdramatizovali. Konec zápasu už jsme si ale pohlídali a posunuli se v tabulce na třetí místo. Příští týden nás čeká domácí derby s druhým Herálcem.

"Dnes musím pochválit všechny hráče za předvedenou hru a především za obrovskou bojovnost," chválil své ovečky trenér béčka Ladislav Jun.

Branky: 50. Říha, 80. Rygl – 68. Z. Peňáz, 74. Janů, 77. Henzl. Poločas: 0:0. FC Žďár B: Sobotka – Sláma, Machatka (62. Henzl), Růžička, T. Peňáz – P. Ločárek (82. Lukáš), Musil, Havlík, T. Ločárek, Z. Peňáz – Janů (80. Pátek).