Bzenec jsme zdolali rozdílem třídy!

Na třetí pokus už to klaplo. Divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou si na Velikonoční neděli poradili s Bzencem jednoznačně 3:0.

FC ŽĎAS ŽĎÁR - BZENEC 3:0

Fotbalisté Žďáru měli výborný vstup do zápasu. Už po šesti minutách našel Lubor Trojánek ve vápně Jurnečku a ten chladnokrevně zakončil. „To, co jsme si před utkáním řekli, to tentokrát vyšlo. Nechtěli jsme v úvodu zbytečně inkasovat, ale naopak soupeře přitlačit,“ pochvaloval si kouč Žďáru Jozef Vanko. Ve 26. minutě si navíc po akci Frieba s Jurnečkou vstřelil vlastní branku Bzenecký Mokrý. „V kabině jsem kluky upozorňoval, že je to hodně ošidný výsledek, abychom si zápas zbytečně nezkomplikovali,“ zmínil kouč Žďáru.

Po změně stran chtěl Bzenec utkání zdramatizovat, ale jeho tutovku Jícha v 62. minutě nadvakrát zlikvidoval. V 69. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Kombinační akce doputovala přes Maška a Frieba až k Nedvědovi, který doklepával do prázdné branky. Zvýšit pak ještě mohl Wasserbauer, Nedvěd hlavičkoval těsně nad, ale další branku už diváci neviděli.

„Zcela zasloužené tři body, hlavně v první půli jsme byli jasně lepší. Po pauze to bylo z naší strany spíše taktické, i když jsme měli i další šance,“ dodal spokojený Vanko.

Góly: 6. Jurnečka, 26. Mokrý (vlastní), 68. Nedvěd. Rozhodčí: Vejtasa. ŽK: 1:2. Diváci: 195. Poločas: 2:0.
FC Žďas Žďár: F. Jícha – Bureš, T. Trojánek, Wasserbaur, Štursa – Frieb, R. Sodomka (70. Janů), Mašek, Nedvěd - Jurnečka (88. Musil), L. Trojánek (90. P. Ločárek).
Bzenec: Mrkvica – Mokrý, Košut, Petrucha, Chromeček – Šmahaj, Zůbek, Horňák, Mlýnek – Reška (70. Sasínek), Kasala. Nejlepší hráči: Mašek, Frieb, Bureš.