FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Český fotbal ukončil všechny amatérské soutěže!

Logický krok.Vzhledem k současné situaci správný a adekvátní. Amatérské fotbalové soutěže v České republice ukončily vzhledem k pandemii koronaviru letošní sezonu a pokračovat nebudou. Rozhodnutí výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se týká jak mistrovských soutěží od ČFL a MSFL včetně mládežnických soutěží.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích," zdůvodnil vynesený ortel první muž českého fotbalu Martin Malík.

V praxi to znamená, že veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují. Konečné pořadí zůstává podle stavu k 8. dubnu. Kluby nepostupují a nesestupují.

"Co se týká dohrání pohárové sezony, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června," dodal předseda asociace Malík.

Předpokládá se proto, že semifinálová a finálové utkání MOL Cupu plánované původně na 22. dubna, respektive 20. května se sehrají v nových termínech, které určí řídící orgán soutěže na základě dalšího vývoje opatření orgánů státní správy.

Strahovské vedení zároveň rozhodlo, že jarní přestupní termín pro amatéry platný původně do 31. března se prodlužuje do 31. května.

Výkonný výbor tedy rozhodl o tom, že veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území České republiky ukončují ke dni 8. dubna 2020.

Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020. Pokud dojde ze strany Ligové fotbalové asociace k dohrání profesionálních soutěží, tedy první a druhé ligy, bude zachována směrem k ČFL a MSFL prostupnost týmů. To znamená, že vedoucí kluby z MSFL a ČFL by nahradily sestupující ze druhé ligy. Kluby v nižších soutěžích nepostupují a nesestupují.

Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy, v současnosti tak nadále není možné kolektivně trénovat či pořádat přátelské zápasy.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 POLNÁ

 Sobota  | 6.6.2020

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL