FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Deník hodnotí - SFK Vrchovina

Sportovní redaktoři Jihlavského deníku postupně hodnotí podzimní počínání fotbalových celků z Vysočiny v první polovině letošního ročníku moravskoslezské divize D. Jako první přišel na řadu reginální rival žďárských fotbalistů, SFK Vrchovina.

Fotbalisté divizní Vrchoviny skončili po podzimní části na třetím místě. Trenér Richard Zeman v rozhovoru pro Deník říká:

V klubu panuje střízlivá spokojenost

ONDREJ DUDÁŠ

Nové Město na Moravě – Návrat do starých kolejí. Fotbalisté divizní Vrchoviny atakují po dvouleté odmlce nejvyšší příčky. Důkazem je průběžné třetí místo. Lichotivá vizitka však v Novém Městě na Moravě zrovna euforii nevyvolává. Tak nějak se tuší, že s ohledem na kvalitu kádru to mohlo být ještě lepší.
„Ztratili jsme dost bodů doma a nevyvarovali jsme se výpadků. Na druhou stranu 29 bodů rozhodně není špatný výsledek,“ řekl trenér Richard Zeman.

Panuje na Vrchovině spokojenost?
Pokud se bavíme o naplnění cílů a očekávání vedení klubu, tak bych to nazval střízlivou spokojeností. Jednoznačným lídrem je Tišnov, takže pro nás je reálné pouze druhé místo, na kterém jsme mohli být. Bohužel jsme se nevyvarovali ztrátám, kterých bylo na můj vkus dost.

Oproti jaru jste ztráceli hodně bodů doma, čím si to vysvětlujete?
Nedávali jsme z našeho tlaku góly a když jsme udělali chybu, tak ji soupeř potrestal. Možná jsme byli v některých situacích méně koncentrovaní, až moc suverénní. Například Velkou Bíteš jsme doma měli jasně porazit, vedoucí Tišnov jsme taky přehrávali, ale prostě nás mnohdy trápilo zakončení. Na můj vkus až moc spěcháme, přitom v týmu máme vyspělé fotbalisty, a zároveň působíme neklidně. Samozřejmě nás potkaly smolné věci, když si promítnu ty zápasy, tak se Žďárem jsme inkasovali z penalty po naší chybě, s Tišnovem rozhodl vlastní gól…

Po posledním zápase v Bzenci jste prohlásil, že se vám hraje lépe na větších hřištích, staly se tedy rozměry v Novém Městě vaší nevýhodou?
Když jsme v zápase favority, tak to soupeř na menším hřišti snadněji zavře, což pro nás nevýhodou bylo. Zároveň je to pro nás námět do zimní přípravy, abychom našeho prostředí více využili a nikoliv v něm strádali.

Co vás během podzimu nejvíce zdobilo?
Moc si vážím toho, že jsme se po každém klopýtnutí ihned oklepali a dokázali se zvednout a zkoncentrovat na další zápas. Mužstvo ukázalo svou vnitřní sílu a samo si dokazuje, že toho může dosáhnout daleko víc.

V létě přišly tři výrazné posily v podobě brankáře Jurana, středopolaře Zbytovského a útočníka Dočekala, jak hodnotíte jejich přínos?
Posily jednoznačně zapadly. Juran se v brance střídal se Šmídou, ale v závěru podzimu, i když na něj proti Tišnovu nebyla řada, jsem ho upřednostnil, protože do té doby dostal pouze jeden gól, navíc z penalty. Zbytovský je vynikající hráč, který skvěle zapadl, ale musel si zvykat na trochu jinou roli, protože v Bystřici hrál prim. Tady mu chvíli trvalo, než se sehrál s týmem, ale jeho produktivita dvou gólů a osmi asistencí hovoří za vše. Společně s Lukášem Michalem vytvořil velmi silný střed hřiště. Dočekal se v přípravě i na začátku sezony střelecky trápil a prvního gólu se vlastně dočkal až v šestém kole. Asi ho zaskočilo, že divize je náročná soutěž a že kolikrát si ho obránci hledí více než v MSFL, kterou hrával v Třebíči. Nakonec ale vstřelil deset gólů, což není špatný počin. Vyčetl bych mu snad jen to, že se neprosadil proti silným týmům. Na druhou stranu je mu teprve jednadvacet let.

Trochu nenápadnou posilou byl levý bek Prokopec z Pardubic…
Byl v kádru druholigového A-týmu, proto jsme od něj čekali trochu víc, než předvedl. Ale je to poctivý, výborný kluk, který možná trochu doplatil na změny ve svém soukromí, protože se během podzimu stěhoval do Brna, měnil práci, řešil školu a vlastně přešel z rytmu fotbalisty v profesionálním klubu do celkově nového režimu.

Všichni čtyři by měli pokračovat i na jaře?
Počítáme s tím, nemám žádné zprávy o tom, že by chtěl někdo z kádru odejít.

Ze stabilních opor měl v zápasech výkyvy stoper Smetana, což nebylo zvykem, čím si to vysvětlujete?
Lukáš měl po svém návratu po zranění výborné jaro. Tentokrát se nevyvaroval chyb a zaváhání, které u něj předtím nebyly zvykem. Ale všichni jsme lidi, nejsme stroje, takže z toho žádné závěry neděláme. Navíc se paradoxně zlepšil v produktivitě. Předtím jsem mu vyčítal málo gólů, za podzim stihl tři, navíc všechny důležité.

Ve středu hřiště se vedle Michala se Zbytovským dařilo i Wolkerovi, jehož působení ve Vrchovině kouskují i vinou zranění delší pauzy. Na podzim ale podle mnohých patřil k nejlepším, souhlasíte?
Lukáš je inteligentní fotbalista, který si drží svůj prostor, čte hru a rozehrává ze zadních pozic. Ukázal, že je velmi platným.

Oproti středu jste měli problémy s útočením z krajních pozic, přitom Ošmera s Kamilem Skalníkem platí za velmi kvalitní fotbalisty…
Tam jsme zůstali za očekáváním, po křídlech se nedokážeme pořádně prosazovat.

Postupovým místem do třetí ligy bývá mnohdy díky různým posunům i druhá příčka, na kterou máte jednobodovou ztrátu, jaký tedy máte nyní cíl?
Právě to druhé místo. Vedoucí Tišnov už je moc daleko.

Přijali byste případnou nabídku postupu?
Momentálně to není v plánu, takové ambice v Novém Městě nejsou. Uvidíme, jak na tom budeme na jaře, ale myslím si, že divize je soutěží, která Vrchovině vyhovuje. V kádru je navíc hodně hráčů okolo třiceti let. Na vyšší soutěž by musely přijít další posily a momentálně mi přijde škoda současný tým znovu přebudovávat. Zároveň bychom přišli o několik regionálních derby.

S předstihem tak můžete říct, že zimní posilování se neplánuje?
Kádr by měl zůstat stejný. V létě jsme ho doplnili nad očekávání a nemám potřebu do něj sahat. Konkurence v týmu je.

V divizi se pohybujete řadu let, jak hodnotíte její letošní úroveň?
Má svoji kvalitu. Během podzimu byla k vidění řada velmi dobrých zápasů, celou soutěž navíc vyšperkoval Tišnov. Jsou tam dva celky, které sestoupily ze třetí ligy, pak posílený Žďár sympaticky působící Ždírec. Kluci z našeho kádru, kteří byli ve třetí lize, jsou překvapeni, jak dostávají o patro níž do těla.

SFK VRCHOVINA

Umístění: 3. místo.
Bilance: 9-2-4.
Skóre: 28:16.
Bodový zisk: 29.
Tabulka pravdy: 3.-4. místo, 5 bodů.
Střelci: 10 – Dočekal. 4 – Michal, K. Skalník. 3 – Smetana. 2 – Zbytovský, M. Skalník, Ošmera. 1 – Vícha.
Čistá konta: 5 – Juran (3., 7., 8., 11. a 12. kolo). 2 – P. Šmída (1. a 10. kolo).
Vyloučení: Smetana (9. kolo).
Nejlepší hráč: Lukáš Michal.
Nejlepší zápas: Tasovice 3:0.
Nejhorší zápas: Rosice 1:5.
Diváci: 2280, průměr na zápas: 285.
Nejvyšší návštěva: 510 (4. kolo, Žďár n. S.)
Nejnižší návštěva: 180 (10. kolo, Tasovice).

Zdroj: Denik.cz

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL