Derby vyhrál o branku Ždírec!

Rychlý vstup do zápasu, kdy žďírečtí fotbalisté dvakrát skórovali, rozhodl o tom, že tři body zůstaly v domácím prostředí. Naši hráči stihli již poté jen v závěru zkorigovat výsledek.

SK ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. 2:1  (2:0)

Rozhodčí: Bureš ŽK: 5:4 ČK: 76. Pelikán - 85. Fiala Diváci: 250  Poločas: 2:0 Branky: 3. Mrázek, 6. Štukhejl - 78. Nedvěd
FC Žďas Žďár n. S.: Sáblík - Fiala,T.Trojánek, Štursa, Šindelka - Vitásek, L.Trojánek (76.Henzl), Sodomka, Nedvěd, Švoma (63. Komínek) - Kovář(63. Vokoun)

Utkání začalo pro nás ledovou sprchou. Na začátku 3. minuty, kdy míč směřoval za obranu, jsme se v zadních řadách nedohodli a Mrázek pohodlně skóroval do odkryté branky - 1:0. V 6. minutě již to bylo o dva góly. Po centru z pravé strany se před brankou ocitl úplně volný Štukhejl a pohodlně zakončil - 2:0. V 10. minutě jsme se do první šance dostali po rozehrané standardtní situaci, ale pokus Štursy vyškrábl Bílek na roh. Ve 12. minutě pokus o lob Mrázka z dobrých třiceti metrů, stihl Sáblík na poslední chvíli vytěsnit mimo tři tyče. Poté se hrálo převážně ve středu pole a žádný z týmů si nevypracoval žádnou šanci. Až ve 35. minutě našel Štursa na malém vápně Nedvěda, ale ten ve vyložené pozici přestřelil.

Druhý poločas jsme začali lépe a v 53. minutě zasáhl míč za vápnem rukou domácí brankář Bílek, ale k překvapení všech viděl jen žlutou kartu.Následný přímý kop poslal Fiala jen do boční sítě. Další minuty přinesly opět jen boj mezi vápny a v 76. minutě po ostrém zákroku na středu hřiště viděl červenou kartu domácí Pelikán. Přesilovku jsme využili v 78. minutě, když Nedvěd zakroutil přímý volný kop do levé šibenice. V 83. minutě mohlo být vyrovnáno. To byl Fiala v domácím vápně sestřelen domácím obráncem, ale k údivu všech se nepískala penalta, ale náš hráč vyfasoval žlutou kartu za údajné filmování. Bohužel za necelou minutu po jeho faulu následovala druhá žlutá a síly na hřišti se vyrovnaly. Závěr zápasu se nesl naší snahou o vyrovnání, ale domácí obrana této snaze odolala a připsala si jednobrankové vítězství.

Žďárské fotbalisty nyní čeká první jarní domácí utkání, když v neděli 31. března přivítáme v dalším derby Vysočiny Slavoj Polná. Utkání začíná v 10.15 hodin.