Domácí rozlučka s V.Bíteší skončila prohrou!

Až v posledním domácím divizním zápase skončila naše domácí neporazitelnost. V okresním derby proti V.Bíteši jsme trefovaly jen tyče a soupeř nás v nastavení potrestal vítěznou brankou.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. –  FC PSB V.BÍTEŠ  2:3 (1:1)

Začátek zápasu jsme začali útočně a ve 12. minutě se v dobré pozici ocitl po přihrávce Fialy nehlídaný Vopršal. Ten však v dobré pozici mířil těsně vedle. Další šanci měl z přímého kopu Fiala, ale trefil jen tyč. To hosté byli úspěšnější a ve 21. minutě po rozehraném rohu skóroval z malého vápna hlavou Pohl - 0:1. Netrvalo dlouho a přišlo vyrovnání. Pěknou nahrávku, kterou adresoval do malého vápna Janů, zužitkoval ve 24. minutě Henzl - 1:1. V 35. minutě jsme mohli jít dokonce do vedení, ale dalekonosná střela Fialy skončila znovu jen na tyči. Ve 41. minutě nás mohl poslat do šatny se zaslouženým vedením Vopršal, ale sám před brankářem se neprosadil.

Druhý poločas jsme začali aktivně a v 58. minutě přímý kop Fialy jen těsně minul hostující branku. Hosté se osmělili v 61. minutě, ale Knos jen vyprášil Konrádovi rukavice. V 68. minutě jsme měli opět blízko gólu, ale výborně kopnutý roh minuli v malém vápně tři naši hráči. Stejnou příležitost hosté dokonale využili v 73. minutě, když po rohovém kopu se z malého vápna trefil Knos - 1:2. Série rohových kopů pokračovala i na druhé straně, a když Fiala našel hlavu Vopršala, bylo srovnáno - 2:2. Závěrečný tlak našich hráčů přišel vniveč a byli to naopak hosté, kteří v první minutě nastavení rozhodli Juříčkem o tom, že v posledním domácím zápase sezóny jsme poprvé prohráli před vlastními fanoušky.

Góly FC Žďas: 25. Henzl, 76. Vopršal.  Rozhodčí: Kadlec ŽK: 1:3  Diváci: 220  Poločas: 1:1.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Štursa, Komínek, Vitásek - Janů(74. Bureš), Sodomka, Nedvěd, Švoma  - Henzl (60. Trojánek), Vopršal.