Dorostenci v Blansku bez bodu

Žďárští dorostenci v 18. kole zajížděli do Blanska, kde starší dorost prohrál 2:1 a mladší podlehl svému soupeři vysoko 5:0.

FK Blansko – FC Žďár U19 2:1 (0:0)

Gól Žďáru: Henzl

Starší dorostenci se utkali s lídrem tabulky. Byli mu vyrovnaným soupeřem, ale bohužel to na body nestačilo. V úvodu utkání si naši hráči vytvořili slibnou šanci, kdy šel Henzl sám na brankáře, ale bohužel si míč v rozhodující chvíli ukopl a míč sebral domácí brankář. Na druhé straně měli největší příležitost domácí v podobě pokutového kopu. Brankář Šenkýř svůj faul napravil a penaltu bravurně chytil. Chvilku poté dostal míč do vápna Vokoun, který si ho bohužel špatně zpracoval a musel jít do souboje s brankářem. Zdálo se, že se jedná o faul od domácího brankáře, ale rozhodčí odpískal faul našemu hráči. Poločasový stav tak byl 0:0. V 56. minutě došlo k nedorozumění hostující obrany s brankářem, které potrestal hostující Prudil a poslal tak Blansko do vedení. V 70. minutě se po přímočaré akci trefil do odkryté brány opět Prudil a zvyšoval tak na 2:0. Ihned po obdržení branky dostal druhou žlutou a zároveň červenou kartu Libor Sláma. V 87. minutě snížil Henzl na 2:1. Naši hráči už vyrovnat nedokázali a podlehli tak svému soupeři 2:1.

FK Blansko – FC Žďár U17 5:0 (4:0)

Mladší dorostenci se utkali s absolutně suverénním soupeřem. Blansko má v této sezoně na kontě 16 výher a pouze jednu remízu. Právem jim tak patří první místo v tabulce. Domácí svoji kvalitu začali potvrzovat již od samotného začátku. Poločas utkání byl 4:0. Domácí nedali našim hráčům šanci a bohužel si odvezli hráči Žďáru nepopulárního bůra.