Generálka na Třebíč se vydařila!

V posledním přátelském utkání před nadcházející sezonou sehráli divizní fotbalisté Žďáru vyrovnanou partii proti třetiligovému Velkému Meziříčí.

FC ŽĎÁR N. S. - FC V. MEZIŘÍČÍ 3:3

V podzimní generálce přivítali žďárští borci velice silného protivníka, který jim především v první půli dělal velké problémy. Hosté byli v úvodu více na míči, ale do vedení se dostali v 10. minutě díky naší chybě. Dlouhý nákop gólman Konrád podcenil, při souboji s Dolejšem minul balon a zkušený záložník Velmezu do prázdné branky otevřel skóre zápasu. Vyrovnání jsme se dočkali ve 23. minutě. Po souboji na hranici vápna se pískala penalta a Vopršal z ní srovnal na 1:1.

Od tohoto okamžiku jakoby z hráčů Žďáru spadl respekt a najednou se odehrávala vyrovnaná podívaná. Přesto šli o čtyři minuty později do vedení opět hosté. Po rohovém kopu se k míči dostal nehlídaný Kriegsmann a levačkou zvýšil na 2:1. Vedení však Velmezu nevydrželo dlouho. Přesně po půhodině hry totiž předvedla kiks také hostující defenziva a Vopršal podobně jako v úvodu Dolejš do prázdné branky srovnal na 2:2. Hned o minutu později obrana Meziříčí znovu zaváhala, Sodomka ideálně uvolnil Vopršala a ten svým hattrickem naznačil, že je týden před začátkem podzimních bojů v dobré střelecké formě.

Ve druhém dějství pokračovala solidní podívaná z obou stran. Hráči Žďáru si počínali v defenzivě velice zodpovědně, především Šindelka na stoperu dokazoval, že v Rakousku neztratil nic ze svého fotbalového umu. Na středu pole zase na hosty platila Pohankova jistota při rozehře a Vitáskova dravost, kterou hráči Velmezu v drtivé většině případů museli hasit pouze za pomoci nedovolených zákroků. Mladý záložník, který v létě dorazil z Jihlavy, ukazuje, že bude velice platnou posilou. Na hrotu útoku pak neustále hrozili Vopršal s Kunstmüllerem, který, jak se zdá, se po vleklém zranění opět dostává do herní pohody. O jedinou branku druhé půle se postaral hostující Šuta, který sedm minut před koncem pěkně zakrouceným trestným kopem srovnal na konečných 3:3.

Generálka nám tedy herně i výsledkově vyšla. Nezbývá než doufat, že si pohodu přeneseme hned do úvodního kola nového ročníku moravskoslezské divize D, v němž příští neděli od 17.00 přivítáme krajského rivala HFK Třebíč.

Góly: 23., 30. a 31. Vopršal - 10. Dolejš, 27. Kriegsmann, 83. Šuta. Poločas: 3:2. FC Žďár n. S.: Konrád - Ločárek, Wasserbauer, Šindelka, Fiala - Bureš, Vitásek, Sodomka, Trojánek - Pohanka - Vopršal. Střídali: Kunstmüller, Janů, Komínek, Štursa.