FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení sezóny starší žáci U14

Zvětšit

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Třetím týmem, který představíme je U14 starších žáků, hrajíci žákovskou divizi.

U14 – starší žáci

Trenér Chmelík Josef – asistent Pátek Lubomír

Tabulka MSŽD: 3. místo – 25 bodů

Hodnocení sezóny:

Sezona se hodnotí (vzhledem k pandemii a následně nouzovému stavu) u této kategorie velice těžce.Naším hlavním cílem bylo hráče integrovat do velkého fotbalu (přechod z 7+1 na 10+1), zvyšovat kondiční i silové zatížení, osvojovat si technicko-taktické činnosti na větším prostoru a pracovat na týmovém herním výkonu. Vše to, co do této kategorie patří.To se bohužel  povedlo díky známým okolnostem jen z části.Nepochybuji, že kluci v budoucnu vše doženou. Je to velice kvalitní ročník.Co se týče  podzimní části  sezony z pohledu soutěže, tak jsme vcelku spokojení. Podle minulé sezony, kdy jsme hráli ligu SpSM U13 jsme předpokládali, že se budeme pohybovat v popředí tabulky. Začátek soutěže byl i díky velice kvalitní letní připravě výborný. Díky častým zraněním a úzkému kádru jsme se v průběhu soutěže nevyvarovali i poklesu výkonnosti. Víc než třetí místo nás těší hra,kterou jsme se prezentovali ve většině utkání a velké množství kvalitních  zápasů, které jsme sehráli.Závěrem chci moc poděkovat kolegovi Luboši Pátkoví za výbornou spolupráci, které si moc vážím.

Nejvydařenější zápas sezóny: 

Paradoxně je to prohra ve  4.kole 3:4 v  Třebíči . Zápas měl oboustranně vynikající tempo i fotbalovou úroveň, ve kterém si mnozí naši i domácí hráči sáhli na dno svých možností. Rozhodující branku vstřelili domácí v poslední vteřině zápasu.

Nejhorší zápas sezony

12.kolo   MFK  Vyškov - FC ŽĎAS 5:1 

Nejlepší hráči: 

Tady je víc kandidátů.(smích)

Přehled střelců branek: 

Hned tři naši hráči jsou v elitní desítce střelců divize  -   2.místo Patrik Stoček (19 branek), 7.místo David Polívka (13), 9. místo Lukáš Toman(11)

Přehled počtu odehraných zápasů : 

13 mistrovských zápasů  8-1-4   90:33

7 přípravných zápasů      4-0-3   37:25

3x halový turnaj (3. místo v Pohořelicích) 

Jak funguje Váš tým v době karantény?

V období nouzového stavu jsme najeli na  pravidelné individuální trénování (4x týdně). Tréninky mají hráči povinné.Do spolupráce jsme zapojili i rodiče. Hráčům posíláme týdenní tréninkové plány s videoukázkami.Pracujeme  na koordinaci, rychlosti, síle, vytrvalosti a zejména na herních dovednostech.Občas to zpestříme nějakou soutěží. Dále mají kluci i možnost sami si určit, v čem se chtějí zlepšit a rozvíjet. 

Slovo závěrem:

Myslím si, že pro  kvalitní budoucnost fotbalu ve Žďáře je klíčové udržení SpSM a tím i kvalitních soutěží (liga, divize) mládeže.Měl jsem možnost v zimním období shlédnout několik utkání  mužstev hrající  KP (dorost , žáci). Ročníky, se kterými jsme před pár lety sehrávali naprosto vyrovnané zápasy jsou  fotbalově, kondičně, technicky nyní o " parník"  pozadu. A jeden z hlavních důvodů : Naše mužstva odehraji v sezoně cca 22 velice těžkých (kondice,technika,..) zápasů. V KP  jsou maximálně tři taková utkání za sezonu a  podle mě by se mělo  kolektivně (víc hlav, víc názorů) zapracovat na sportovní koncepci klubu v návaznosti na jednotlivé kategorie.

 

 

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 POLNÁ

 Sobota  | 6.6.2020

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL