FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Hodnocení sezóny starší žáci U15

Zvětšit

Přinášíme vám hodnocení a statistiky jednotlivých mládežnických mužstev, která působí v kategoriích Moravskoslezské ligy a divize. Zároveň nabízíme stručná hodnocení ze strany trenérů daných mužstev. Čtvrtým týmem, který představíme je U15 starších žáků, hrajíci žákovskou divizi.

U15 – starší žáci

Trenér Bula Nikola – asistent Mach Jaroslav

Tabulka MSŽD: 7. místo – 15 bodů

Hodnocení sezóny:

V sezóně 2019/2020 jsme pracovali především na zlepšení týmového výkonu a na spolupráci hráčů na jednotlivých herních postech a snažili jsme se vybudovat v týmu vzájemnou zastupitelnost hráčů vzhledem ke zkušenostem z minulé sezóny, kdy jsme byli nuceni hráče na herních postech rotovat z důvodu výpomoci s našimi hráči v mladších a starších kategoriích oddílu. Kluci na 100% plnili svoji tréninkovou účast a podařilo se nám v nich zase objevit chuť k fotbalu a radost ze hry. Velkou radost máme ze skutečnosti, že se nám povedlo rozšířit hráčský kádr na 20 hráčů, což je v této kategorii a v současné moderní době, kdy je pro řadu kluků v tomto věku důležitější hraní her na PC a koukání na televizi, malý zázrak. Vzhledem k tomu, že kluci fotbal dělali s nadšením, výsledky a především zlepšení jednotlivců a herního projevu týmu na sebe nenechaly dlouho čekat. I přesto, že je stále na čem pracovat, především pak v konečné fázi hry a v zakončení, kluci podávali stále lepší výkony. I po konci podzimní části soutěže jsme i nadále pokračovali v započaté práci a zahájili jsme další důležitou součást herní přípravy v sezóně, a to zápasy Tišnovské zimní ligy, kde se naplno projevil trend zlepšení herních výkonů jednotlivců a také celého týmu. Za přístup kluků k tréninkům a zápasům a především za jejich chuť k fotbalu bychom jim chtěli jako trenéři poděkovat a společně si popřát brzký návrat na trávník.

 

Nejlepší zápas sezóny:

Je to určitě zápas s FŠ Třebíč, kde jsme na těžkém terénu a na horké domácí půdě soupeře s velkou podporou domácích fanoušků dokázali velmi dobrou hrou soupeře přehrát a zvítězit po velkém a napínavém boji.

 

Nejhorší zápas sezóny:

Není to jen o jednom nepovedeném zápase, to se v životě fotbalisty stane, že přijdou vydařené nebo nevydařené zápasy, ale trenéra vždy nejvíce mrzí, když hráč nepodá takový výkon, na jaký má a raději se už dopředu vzdá. Takže za nás trenéry – nevydařené jsou všechny zápasy, ve kterých vidíme na hřišti hráče, který se vzdal a o to hůř, když se vzdal od začátku zápasu.

 

Střelci:

Mezi nejlepší střelce se zařadil Darek Baxant, ale i ti nejlepší střelci by nebyli, pokud by jim gólové šance nepřipravili ostatní spoluhráči. Mezi střelci máme řadu hráčů, kteří vstřelili 3 nebo třeba i 1 branku za podzimní část sezóny, což odpovídá naší snaze o útočnou hru napříč všemi herními posty, kdy nesázíme v zakončení pouze na jednoho nebo dva hráče.

 

Nejlepší hráč:

Vážíme si všech hráčů, kteří makali celou sezónu a svoji snahu dokázali poté ukázat na hřišti v jednotlivých zápasech.

 

Odehrané zápasy:

Soutěž: 13 zápasů s bilancí 5-0-8, celkově 7.místo.

V rámci zimní přípravy jsme ještě stihli odehrát 5 přípravných utkání s bilancí 4-0-1.

TZL: Odehráli jsme 14 zápasů s bilancí 11-3-0 a tento turnaj jsme vyhráli.

 

Jak fungujeme teď:

V této době, kdy nemáme možnost společně trénovat, pracují kluci individuálně a zlepšují si především fyzickou kondici cvičeními, které znají z tréninků a z atletické přípravy, kterou jsme absolvovali na podzim a v rámci zimní přípravy. Jsme společně v kontaktu prostřednictvím facebookové skupiny. Nechceme klukům v této složité době dávat za povinnost, aby plnili námi zadané úkoly (jsou teď pro ně jistě důležitější věci), ale jen se snažíme obecně v nich udržovat i nadále chuť k pohybu v podobě podpory v diskuzích prostřednictvím výše uvedené skupiny a také doporučeními na zajímavá cvičení, která klukům mimo jiné umožní cvičit i doma. O to více nás těší zpětná vazba s reakcemi kluků a sděleními, jak se připravují a která cvičení vyzkouší z vlastní vůle a chuti ke sportu.

 

Slovo závěrem:

Závěrem bychom chtěli klukům poděkovat za jejich celkový přístup a za to, že dokázali vytvořit super partu, kdy se potom i ty největší překážky zdály být menšími a chtěli bychom jim popřát, aby se co nejdříve a ve zdraví vrátili zpět na hřiště a dělali ten nejkrásnější sport na světe, který je bude bavit alespoň tak, jak tomu bylo v této sezóně.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

 POLNÁ

 Sobota  | 6.6.2020

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL