Humpolec si odvezl ze Žďáru pět branek!

Předposlední přípravný zápas v domácím prostředí odehráli fotbalisté FC Žďas Žďár. Na umělé trávě byl jejich soupeřem druhý tým krajského přeboru Vysočiny -  A.F.C. Humpolec. Domácí tým v přípravě potřetí v řadě vyhrál a příští týden v generálce na první jarní divizní kolo přivítá Velké Meziříčí.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. – A.F.C. HUMPOLEC  5:2 (2:1)

Domácí opět nezachytili úvod a od 7. minuty po nedorozumění obrany šli hosté do vedení. Domácí se dočkali vyrovnání v 18. minutě, kdy po centru Sodomky zakončil Trojánek. Poté se domácí usadili na půlce soupeře a zaslouženého vedení se ujali ve 28. minutě po zakončení Vopršala z nahrávky od Fiali. Půlka se dohrála za převahy domácích, ale již bez gólového efektu.

Ve druhém poločase zajistil zvýšení na 3:1 Vopršal po kolmici Vitáska. Poté hru ovládli domácí a začali se předhánět v zahazování šancí. Na 4:1 zvýšil Frieb po samostatné akci. Hostům se podařilo snížit v 69. minutě na 4:2. Trojánek vstřelil svůj druhý gól v 73. minutě na 5:2. Ačkoli měli domácí další šance, skóre se již neměnilo.

Góly FC Žďas: 18. a 73. Trojánek, 28. a 49. Vopršal, 67. Frieb
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Komínek, Štursa, Nedvěd, Fiala - Sodomka, Vitásek, Kunstmuller - Bureš, Vopršal (60. Frieb), Trojánek

Hodnocení trenéra:

Petr Nedvěd (FC Žďár) - Za výhru jsem samozřejmě rád a i pět vstřelených gólů je pěkných. Bohužel jsme dost šancí neproměnili, což s kvalitnějším soupeřem nás každá taková zahozená šance může hodně mrzet. Negativem jsou dva obdržené góly po našich velkých chybách. To si musíme rozebrat a zapracovat na zlepšení.

Příští přípravný zápas na domácí umělé trávě budou moci všichni fotbalový příznivci navštívit v sobotu 10. března, kdy bude od 12.00 hodin soupeřem FC Žďas Žďár, druhý celek MSFL  –  FC Velké Meziříčí.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit