FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

I v derby chceme zvítězit, říká Patrik Fiala

Patrik Fiala, krajní obránce FC Žďár n. S.

Při vysoké domácí výhře 6:0 nad nováčkem ze Strání byl naším nejlepším hráčem krajní bek Patrik Fiala. Letní posilu FC Žďár proto náš web také krátce vyzpovídal.

Patriku, jak by jsi zhodnotil zápas se Stráním? Podle výsledku 6:0 to vypadá na jednoznačný průběh?
Nebrali jsme to tak. Řekli jsme si před utkáním v kabině, že do něj chceme vstoupit dobře a dát rychle gól, což se nám podařilo. Strání pak bylo pár minut lepší na balonu, ale my jsme přidali další góly a od stavu 3:0 už bylo prakticky rozhodnuté. Oni se sesypali a my jsme naši výhru potvrdili dalšími brankami.

Sám jsi to zmínil, v prvním dějství jsme na dvacet minut vypadli z tempa, proč?
Sám nevím. Myslím si, že jsme se zbytečně nechali zatlačit, těžko říci. Najednou jsme se nemohli dostat zpátky do utkání, ale bylo to vyloženě o nás, ne o tom, že by Strání hrálo tak dobře.

Podruhé za sebou byl na Bouchalkách hodně těžký terén. Vadilo Ti to, nebo Ti mokrý terén spíše vyhovuje?
Mně to vyhovuje, ale povrch byl na některých místech, třeba u tribun, hodně měkký. Tam to někdy hrozilo uklouznutím, z čehož by určitě pramenily problémy

Náš dosavadní bodový počin je však až nad očekávání, že?
Říkali jsme si před sezonou, že bychom chtěli hrát do šestého místa. To, že se nám daří, je jedině dobře, já bych rád hrál do třetího místa. Určitě je lepší raději hrát klidně o postup, když už jsme tak vysoko, než se „plácat“ ve středu tabulky. Ale sezona bude ještě dlouhá, rozhodně nelétáme v oblacích, musíme dál tvrdě pracovat.

Po odehrané polovině podzimní části už je vidět, kdo bude v tabulce na špici. Odpovídá čelo tabulky realitě?
Pro mě osobně je nejlepším týmem Tišnov, zaslouženě je také na čele. Dobrý fotbal hrají i Vrchovina a Polná, které mají slušné mančafty. My patříme do té nejlepší čtyřky, což odpovídá tomu, co jednotlivé týmy předvádí.

Nyní jedeme pod třech týdnech na půdu soupeře. V nedělním derby se představíme ve Ždírci, co od zápasu očekáváš?
Osobně si myslím, že Ždírec nemá špatný mančaft, ale zatím se jim úplně nedaří. Znám se s panem Slavíkem, má tam hráče z Pardubic, kteří mají kvalitu. Bude to těžký zápas, ale musíme hrát naši hru, protože chceme i tady zvítězit.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL