FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Jakub Šindelka: Předsezónní cíle jsme naplnili!

Jakub Šindelka, stoper FC Žďár n. S.

Zkušený stoper Jakub Šindelka se do kádru FC Žďár nad Sázavou v létě vrátil po dvou a půl letech, které strávil v Rakousku. Pro náš web třicetiletý obránce krátce zhodnotil podzimní část letošní divizní sezony?

Jakube, třicet bodů a druhé místo v podzimní divizní tabulce. Je to důvod ke spokojenosti?
Umístění je dobré, je ale dáno především tím, že jsme byli doma stoprocentní, když jsme všech osm zápasů vyhráli. Třicet bodů je dobrých, za sebe to beru tak, že jsme určitě přesáhli mety, které se před nás na začátku sezony kladly.

Čím to, že se nám na podzim venku příliš nedařilo (jediná výhra přišla až v posledním kole ve Velké Bíteši)?
Těžko říci, asi to bude dáno menší zkušeností, v kádru je hodně mladých hráčů. Na hřištích soupeřů je to pokaždé složitější, ale takové výkyvy, jaké jsme na podzim předváděli, by asi být neměly.

Jak se ti líbila úroveň soutěže, změnila se nějak od Tvého odchodu v zimě 2015 do Rakouska?
Myslím si, že se tolik nezměnila. Jsou zde mančafty, které jsou kvalitní a sehrané, proto také hrají nahoře, třeba Rosice nebo Tišnov. Na druhé straně jsou tu ale mužstva, která na tom nejsou příliš dobře, a s nimiž jsme si měli poradit lépe, a to i na jejich půdě. Dříve byla divize asi více vyrovnanější.

Který celek na Tebe udělal největší dojem?
Určitě bych zmínil Rosice, které se u nás prezentovaly dobrým výkonem. Líbil se mi také Šumperk a samozřejmě vedoucí Tišnov, který těží z toho, že má ve svém středu několik hráčů, kteří prošli vyššími soutěžemi.

S jakými ambicemi půjdete, resp. i Ty osobně, do jarních odvet?
Byl bych rád, pokud bychom pokračovali v podzimních výkonech. Bodovat především před našimi fanoušky, ale také něco vozit ze hřišť našich soupeřů. Jaro však bude velice náročné, na jeho začátku totiž máme docela složitý los, začínáme s vedoucím Tišnovem, jedeme do Bzence, pak derby s Vrchovinou... Věřím, že si s tím poradíme.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad Sázavou

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL