FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Jozef Vanko: Výhry nad Rosicemi si ohromně cením!

Gólová radost hráčů FC Žďár při vítězném utkání proti Rosicím. Foto: Lubomír Gonda

Spokojený s výsledkem, ale možná ještě více s tím, jakým způsobem si jeho ovečky pro tři body došly. Tak hodnotil nedělní výhru 2:1 nad Rosicemi trenér FC Žďár Jozef Vanko.

"Úvod zápasu vyzněl spíše pro Rosice, které měly poblíž našeho vápna dvě velice nebezpečné situace. Poté jsme se zlepšili a přišlo vyloučení hostujícího hráče. Paradoxně nám to však spíše uškodilo, protože mi přišlo, že někteří hráči podlehli dojmu, že teď už to bude jednoduchá záležitost, naopak hosté se velice semkli. Výsledkem pak byl vedoucí gól Rosic, při němž zaváhala naše obranná řada," připustil trenér FC Žďár nad Sázavou Jozef Vanko.

"O poločasové přestávce jsem nabádal hráče k tomu, abychom změnili způsob hry. Bylo jasné, že takto dál hrát prostě nemůžeme, protože jsme byli velice rozpačití při rozehrávce, která nám trvala až příliš dlouho, což zvláště vyniklo na tak těžkém terénu. Stejně jako před týdnem v Blansku nám do ofenzivy pomohl příchod Vaška Pohanky, hned jsme byli nebezpečnější," těšilo kouče FC Žďár, který po celou dobu věřil, že se jeho svěřencům obrat ve skóre podaří.

"I po vyrovnání jsme se, možná na hranici rizika, hnali za třemi body. Ale vyplatilo se to. Oproti předešlým domácím zápasům si tohoto vítězství cením přece jenom více. Měli jsme problémy s naší tradiční sestavou, chyběl nám Lubor Trojánek, který nebyl zdravotně v pořádku, což byla velká škoda, protože v poslední době chytil velice dobrou formu. Klukům jsem musel za druhou půli poděkovat, k fotbalovosti jsme přidali i potřebné srdíčko a v závěru jsme to dokázali zlomit. Nad všemi tentokrát čněl jednoznačně výkon střelce rozhodujícího gólu Radka Štursy, velmi dobře zahrál také Lukáš Jurnečka," dodal na závěr Jozef Vanko.

V SESTAVĚ 12. KOLA REDAKTORŮ DENÍKU SE ZCELA PRÁVEM OBJEVILI HRÁČI FC ŽĎÁR RADEK ŠTURSA A LUKÁŠ JURNEČKA, GRATULUJEME !!!

Fotogalerii z nedělní výhry nad Rosicemi, pořízenou dvorním fotografem FC Žďár Lubomírem Gondou, naleznete ZDE!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL