Juniorka Jihlavy se gólově prosadila ve druhé půli!

V sobotu 9. února jsme se utkali ve druhém přípravném zápase v Jihlavě s místní juniorkou. Zajímavý zápas rozhodl po změně stran dvěma góly Amir Mašič.

FC VYSOČINA JIHLAVA JUN. - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  2:0 (0:0)

Diváci: 50  Poločas: 0:0 Branky:  60. a 85. Mašič
FC Žďas Žďár n. S.:  Svoboda – Komínek, Šindelka, Trojánek T. – Frieb, Nedvěd, Sodomka, Švoma, Fiala – Trojánek L., Henzl Střídali: Peňáz T., Janů, Kovář

K dalšímu přípravnému zápasu do Jihlavy naši muži opět neodjeli kompletní, jelikož Vitásek, Růžička a Kuntsmüller se stále zotavují ze svých zranění a Štursa tento víkend nebyl k dispozici. Jihlavská Juniorka měla týden před startem Juniorské ligy a duel s námi pro ní představoval generálku na Sigmu Olomouc. V první půli jsme vycházeli z dobře organizované obrany a technicky vybavené mladíky z Jihlavy jsme do ničeho nepouštěli. Naopak jsme to byli my, kdo si vypracoval slibné šance. V první takové se ocitl Lubor Trojánek, který po přihrávce od Henzla pálil do tyče. V další šanci se ocitl Frieb, který postupoval z pravé strany sám na bránu, ale jeho pokus kryl jihlavský Dutka. Za domácí se pokoušel ohrozit naši bránu Mašič, ale Svoboda si s jeho pokusem poradil. Naši fotbalisté už žádný ze slibných brejků využít nedokázali a poločas skončil bez branek.

Druhý poločas pokračoval ve stejném rytmu jako první, Jihlava se snažila o držení míče ale bez většího efektu. Do vedení jsme mohli jít my, když po Sodomkově pasu šel sám na bránu opět Frieb, ale ani podruhé na jihlavského Dutku nevyzrál. V 60. minutě se dostala Jihlava do vedení po našem nedorozumění v obraně, když malou domů Tomáše Trojánka vystihl agilní Mašič a přehodil Svobodu – 1:0. Naši fotbalisté se snažili o vyrovnání, ale Fialův přímý kop, ani střela Frieba v síti domácích neskončili. Pět minut před koncem se Jihlava radovala podruhé, když naši ztrátu uprostřed hřiště potrestal svým druhým gólem Mašič a dal tak skóre utkání konečnou podobu – 2:0.

„V první půli jsme se nemohli prosadit přes dobře organizovanou a poctivou defenzívu soupeře. Scházela nám kvalita a rychlejší práce s míčem. Po ospalém úvodu druhého dějství jsme se probrali a šli jsme do zaslouženého vedení díky trefě Mašiće. Na konečný 2:0 zvýšil tentýž útočník po pěkném centru Šteffla. Sehráli jsme dobrou prověrku. Jsme rádi, že jsme udrželi čisté konto,“ okomentoval duel trenér jihlavské juniorky Michal Kadlec.

Žďárské fotbalisty čeká další přípravný zápas v sobotu 16. února, kdy na umělé trávě ve Žďáře přivítáme v pikantním derby sousední Vrchovinu. Utkání začíná v 12.00.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit