V neděli 28. dubna odehrálo béčko FC Žďas další duel v rámci Krajského přeboru Vysočiny. Na Bouchalkách mužstvo Martina Mužátka přivítalo Ledeč nad Sázavou, proti které vybojovalo první jarní výhru.

Počet diváků: 85

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Trojánek, Veselský, Peňáz, Novotný - Zažímal - Srnský D. (84. Klouda), Kulhánek (76. Pelikán), Srnský M. (65. Machatka), Dočekal - Vitásek

Sestava FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou: Březina - Píška, Kučírek, Horký (65. Toula), Karel, Vodička, Vágner, Šťastný (81. Fišer), Pešek, Herčík, Stehno (76. Štros)

Už ve 3. minutě se na hostující bránu řítil zprava Vitásek, brankář Březina však dobře vyběhl a šanci zneškodnil. Chvíli na to byl v tutovce zablokován Kulhánek a s následnou přízemní střelou Zažímala si poradil brankář Ledče. Ve 23. minutě se ve vápně otáčel Vitásek, ale i tentokrát obětaví hosté jeho pokus zablokovali. Z přímého volného kopu střílel Veselský, Březina jeho ránu vyrazil. Poté po rohu Michala Srnského hlavičkoval Vitásek těsně nad bránu. Poslední střelu domácích v prvním poločase měl na svědomí Kulhánek, z velkého vápna bránu hostů přestřelil. Ledeč během prvního poločasu domácí bránu neohrozila.

Po přestávce našel Dočekal Vitáska, s jehož hlavičkou si Březina bez problémů poradil. Poté se dostal do vápna Novotný, jeho centr prošel až k Dočekalovi, ale jeho střelu Březina zneškodnil. Po hodině hry zkoušel znovu štěstí Kulhánek, bránu však z dobré pozice netrefil. V 75. minutě se k hlavičce prodral Zažímal, ani on míč do sítě neprotlačil. V 80. minutě poslal Trojánek centr do vápna a po několika odrazech se dostal míč k pohotovému Pelikánovi, který jej poslal do odkryté brány - 1:0. Domácí si v závěru své vedení pohlídali a několik dlouhých míčů dokázali s přehledem odehrát do bezpečí.

Ohlasy k utkání

„Zápas měl podobný průběh jako předchozí dva domácí zápasy. Po poločase mohlo být rozhodnuto, ale hosty, kteří za celý zápas nevystřelili na naši bránu, jsme nechávali ve hře. Gólu jsme se nakonec dočkali a zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl po zápase trenér domácích pan Martin Mužátko.