Rezerva FC Žďas vyrazila v sobotu 4. května k dalšímu mistrovskému zápasu na půdu Kamenice nad Lipou. Favorita zaskočit nedokázala a připsala si porážku 0:2. Reportáž z utkání najdete zde.
22. kolo | 4. 5. 2024 |
KP Vysočina
FC Slovan Kamenice nad Lipou
FC Žďas Žďár nad Sázavou B
2:0

Branky: 7. Dvořák V., 25. Brož

ŽK: 76. Zahradník, 81. Zdeněk, 86. Dvořák M. - 39. Srnský D., 42. Novotný, 76. Pelikán, 88. Zažímal

Rozhodčí: Žaloudek M. - Žaloudek P., Liška

Delegát: Šimák

Počet diváků: 185

Sestava FC Slovan Kamenice nad Lipou: Přívratský - Hadrava, Jůn, Melzoch (61. Jačo), Zahradník Ta., Brož (69. Zdeněk), Zahradník To., Dvořák M., Kotrč, Dvořák V. (77. Vacovský), Dedera

Sestava FC Žďas Žďár nad Sázavou B: Šenkýř - Osmík, Peňáz, Havlík, Novotný - Zažímal - Srnský D., Kulhánek (74. Bulíček), Klouda (70. Pelikán), Srnský M. (82. Matoušek J.) - Machatka

Komentář

Hosté nezachytili začátek zápasu a Kamenice je v úvodu zatlačila. V 7. minutě byl u přihrávky za obranu dříve Martin Dvořák než brankář Šenkýř a jeho pas před bránu uklidil do odkryté sítě Vítězslav Dvořák - 0:1. Na druhé straně trefil skákající míč Michal Srnský, ale jeho střela mířila nad bránu. Poté hlavičkoval po rohovém kopu Melzoch vedle. Ve 25. minutě unikl po pravém křídle Vítězslav Dvořák a jeho přihrávku poslal na přední tyč Brož - 0:2. Přestávka na pití vlila hostům krev do žil. Po Machatkově centru David Srnský hlavičkoval v tutovce osamocen do náruče domácího brankáře. Poté střílel z velkého vápna Machatka do gólmana. Po sérii rohových kopů zakončil Peňáz těsně vedle. Hned na to hlavičkoval po Osmíkově centru Machatka těsně vedle tyče. Ve 38. minutě ostře pálil Klouda, ale domácí brankář dokázal jeho ránu vyrazit. První půli zakončil střelou vedle brány Machatka.

Druhý poločas navázal na závěr toho prvního. Hosté byli lepším týmem. V 54. pálil Novotný a jeho bomba se od břevna odrazila do tyče a ven z brány. Dvakrát střílel Michal Srnský, nejprve trefil brankáře a následně jeho povedenou střelu na zadní tyč domácí bek srazil na rohový kop. V 65. minutě už míč po závaru mířil k tyči, ale střela trefila jen spoluhráče Machatku. Hosté byli v tlaku, ale míč do sítě nedotlačili. Domácí zahrozili jen přímým volným kopem Kotrče, který Šenkýř vytěsnil mimo bránu. V rozkouskovaném závěru už branka nepadla.

Ohlasy k utkání

„Začátek zápasu nám vůbec nevyšel a domácí nás potrestali. Bohužel obě branky padli po naší nedůslednosti v obranné fázi a vypadalo to, že jsme zralí na ručník. Pomohla nám pauza na pití, kde jsme si řekli pár věcí a po které jsme se probrali. Silného soupeře jsme zatlačili, navázali jsme na to i po přestávce, ale bohužel jsme několik šancí nepřetavili v branky. Od 30. minuty jsme podali asi nejlepší jarní výkon, ale naše koncovka je tristní, což nás sráží. Herně máme na co navazovat a pokud budeme takto pracovat i dále, tak výsledky přijdou. Klukům díky za výkon, který podali v závěru prvního poločasu a v tom druhém,“ řekl po zápase trenér Martin Mužátko.