Mladší dorost doma nestačil na Svitavy! - U17 + U16 - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Mladší dorost doma nestačil na Svitavy!

Další přípravný zápas sehrál v neděli 4. srpna mladší dorost U17 proti stejně starým hráčům Svitav.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S - TJ SVITAVY 1:3(0:1)

Vyrovnané utkání rozhodla produktivita hostů. Opatrný 1. poločas přinesl ve 40. minutě obrovskou šanci domácích, kdy nejdříve střelu Matouška vyrazil hostující brankář a dorážka Havlíčka skončila na pravé tyči. A tak platilo nedáš dostaneš. Hosté okamžitě využili dlouhý nákop za obranu a po nedovoleném zákroku se kopala penalta kterou hosté ve 41. minutě proměnili.

V úvodu druhého poločasu měl druhou velkou příležitost Havlíček, ale neproměnil. Hosté opět trestali po krásné individuální akci prostřelil domácího brankaře hráč hostí. V 70. minutě snížil po krásné Burešově průnikové přihrávce Srnský. Následovala pasáž několika ostřejších soubojů, ale i přesto si domácí vypracovali příležitosti k vyrovnání. To ovšem nepřišlo, ale naopak chyba ve středu obrany přinesla samostatný únik hostů a konečný výsledek 1:3. V utkání bylo znát, že někteří hráči, teprve zahajují přípravu a budou muset hodně zabojovat o místo v základní sestavě a taktéž absolvovaných 90. minut za starší kategorii bylo na hráčích ve druhém poločase znát. Další utkání odehrají ml. dorostenci 8.8. od 18 hodin v Nové Vsi.