MOL CUP: Těsná prohra s Humpolcem!

V sobotu 27. července jsme nastoupili v předkole českého poháru MOL CUP proti týmu Humpolce. Po vyrovnaném prvním poločase jsme v závěru zápasu inkasovali rozhodující branku a odešli poraženi.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - A.F.C. HUMPOLEC 1:2 (1:1)

Rozhodčí:Krondráf ŽK: 2:2 ČK:0:0 Diváci: 150  Poločas: 1:1 Branky: 23. T.Trojánek - 40. Šerý, 86.Pešek.

Sestava: Jícha  - Trojánek T., Šindelka, Růžička - Vitásek, Sodomka - Vokoun(53.Janů), Švoma(61.Henzl) , Fiala - Kovář, Trojánek L.

Domácí s novým brankářem Jíchou vstoupili do zápasu aktivněji a drželi míč na svých kopačkách. K prvnímu ohrožení brány se dostal Kovář, ale s jeho střelou neměl hostující brankář potíže. První branky se Žďár dočkal ve 23. minutě, kdy si na Fialův rohový kop naběhl Tomáš Trojánek a rozvlnil síť za zády Kříže - 1:0. Humpolec se dostával k ohrožení Jíchovy svatyně jen sporadicky, za to my jsme si nadále vypracovávali slibné příležitosti. Tu největší šanci prvního poločasu zahodil Švoma, který měl na malém vápně odkrytou celou bránu, ale jeho dorážka šla těsně vedle. Hosté se dočkali vyrovnání ve 40. minutě, kdy standartní situace Šerého prolétla vápnem a zapadla na zadní tyč - 1:1.

Druhý poločas se nesl ve stejném rytmu jako první a tlak našich fotbalistů sílil. Pozornost hostujícího brankáře vyzkoušeli krásnými ranami Trojánek s Kovářem, ale Kříž byl na místě. Žďárští fotbalisté se i nadále usadili na polovině soupeře, ale další slibné šance bohužel nedokázali využít. Humpolečtí se probudili v 75. minutě, kdy centr z pravé strany našel Peška, ale jeho akrobatická střela skončila těsně nad Jíchovou brankou. Když už vše směřovalo k tomu, že si diváci prodlouží svůj pobyt na stadionu a uvidí prodloužení, hostující rohový kop si v 85. minutě na malém vápně našel hlavou Pešek a rozhodl o postupu Humpolce do dalšího kola MOL Cupu, ve kterém se utká s druholigovým týmem FC Vysočina Jihlava.