Na hřišti posledního jsme zklamali

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou nenavázali na kvalitní výkon z minulého týdne proti Bzenci a z půdy Holešova si přivezli porážku 0:2.

SFK ELKO HOLEŠOV - FC ŽĎAS ŽĎÁR 2:0

Začátek zápasu na půdě posledního celku divizní tabulky Žďáru vyšel. Do 15. minuty si hosté vytvořili dvě stoprocentní tutovky, jenže v obou Nedvěd střelecky selhal. „Bohužel jsme poté upustili od naší hry a trest přišel brzy,“ mrzelo trenéra FC Žďas Jozefa Vanka. Vedoucí gól vstřelil Holešov po rychlém protiútoku, na jehož konci byl Křenek.

Po poločasové bouřce v kabině patřil i úvod druhé pětačtyřicetiminutovky Žďáru. Ten si vytvořil několik náznaků šancí, jenže po smolném zranění Nedvěda jeho tlak opadl. „Hrál se pak fotbal úrovně sotva okresního přeboru. Holešov byl zalezlý, opíral se o vynikající stopery Čepa s Bačíkem, kteří nás ubránili,“ vysvětlil Vanko. Definitivní rozhodnutí přišlo čtvrthodiny před koncem. Po rychlém brejku přišel penaltový zákrok, Jícha sice střelu Křenka vyrazil, ale napodruhé už se střelec zápasu nemýlil.

Na Zlínsku jsme tak nechali ležet tři body, které nás mohly výrazně posunout ke klidnému středu tabulky, navíc jsme právě Holešov naplno vrátili do záchranářských bojů. V dalším kole přivítáme netradičně v sobotu taktéž o setrvání ve čtvrté nejvyšší soutěži bojující celek Brumova.

Góly: 30. a 75. Křenek. Rozhodčí: Černý. ŽK: 3:1. Diváci: 250. Poločas: 1:0.
Holešov: Janalík – Chudárek, Bačík, Charuza, Čep, Křenek, Polomík (82. Marek), Sumec (90. Kotas), Palík, Matulík (68. Lomaka), Olša.
FC Žďas: F. Jícha – Bureš, T. Trojánek, Wasserbaur, Štursa – Frieb (75. Janů), R. Sodomka (86. Musil), Mašek, Nedvěd (55. Vopršal) - Jurnečka, L. Trojánek.