FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Na lavičce FC Žďár po roce končí Jozef Vanko!

Dnes již bývalý trenér FC Žďár nad Sázavou JozeF Vanko (vlevo) s obráncem Radkem Štursou po podzimním vítězném utkání proti Staré Říši. Foto: Lubomír Gonda

Ani druhé působení Jozefa Vanka na trenérském můstku fotbalistů FC Žďár nad Sázavou nemělo dlouhé trvání. Úspěšný kouč však položil dobré základy pro svého následovníka.

Jozef Vanko vedl fotbalisty Žďáru nad Sázavou poprvé na jaře 2013, kdy je dokázal zachránit v Moravskoslezské fotbalové lize. K mužstvu se opět vrátil těsně před začátkem jarních odvet loňského ročníku moravskoslezské divize D. I tenkrát však dokázal kritickou situaci zvládnout a klub z města pod Santiniho Zelenou horou udržet ve čtvrté nejvyšší soutěži. Podzimní část letošní sezony vyšla našemu klubu na výbornou a se ziskem třiceti bodů nám patří druhé místo v tabulce. Přesto zkušený kormidelník ohlásil svůj konec.

"Jozef Vanko končí na lavičce divizního A týmu z osobních důvodů. V lednu příštího roku jde na výměnu kloubu, po níž bude následovat dlouhá rekonvalescence. Pepa proto usoudil, že není fér, aby celou přípravu vedl někdo jiný a on pak přišel "k hotovému". Na páteční podzimní rozlučce jsme se s Jozefem, za vedení klubu i samotní hráči, rozloučili. Obrovské poděkování zaslouží Jozef Vanko především za to, že letos v březnu, těsně před začátkem jarních odvet loňského ročníku, byl ochoten do toho jít a zachránit Žďár v divizi. Zažili jsme spolu velice pěkné chvíle, za které bych touto cestou Jozefu Vankovi ještě jednou rád poděkoval," ocenil trenérské působení dosavadního kouče FC Žďár sportovní manažer klubu Radim Chmelíček.

O jménu nového trenéra žďárských fotbalistů ještě není rozhodnuto, jasno by mělo být nejpozději během deseti dnů. "Chtěli bychom mít obsazení trenéra áčka uzavřené do konce listopadu. Naše vize je taková, aby to v každém případě byl někdo zevnitř klubu, určitě nechceme shánět nikoho zvenčí. Věřím, že to opravdu do konce listopadu zvládneme," dodal Radim Chmelíček.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL