Na Polnou jsme se dobře připravili, říká Lukáš Komínek

Lukáš Komínek, obránce FC Žďár n. S.

Proti Polné to byl především jeho zápas. Letní posila z Nové Vsi Lukáš Komínek jezdil na pravém beku celých devadesát minut, k výhře 2:1 navíc přispěl dvěma gólovými nahrávkami.

Lukáši, jaké je Tvé hodnocení nedělní výhry nad dosavadním divizním lídrem z Polné?
Byl to velice těžký zápas, což se dalo očekávat, jelikož jsme narazili na mančaft, který do té doby ještě neztratil ani bod. Polná má velmi dobré mužstvo, ale dobře jsme se na ně připravili po taktické stránce a utkání jsme zvládli.

Nahrál jsi na oba naše góly, i se svým výkonem jsi tak mohl být spokojený, že?
Těšilo mě především to, že jsme dobře zahráli jako tým. Ty nahrávky, ono to bylo spíše jen jeden a půl nahrávky, protože u jednoho gólu tam ještě byl nějaký odraz, ale samozřejmě, že jsem za to rád. Ale opakuji, byl to super výkon celého mužstva.

Před týdnem na Vrchovině jsi nastoupil na pravém kraji zálohy. Nyní si se vrátil na svůj tradiční post v obraně. Tam Ti to zřejmě sedí víc?
Určitě ano. Od mládežnických kategorií jsem se posouval od útoku až do obrany, takže jsem těch postů vyzkoušel více. Na obraně mi to vyhovuje nejvíc, protože mám zezadu celé hřiště před sebou a vím, kdy si mohu dovolit zaútočít, případně se rychle vrátit. Možná je to i kvůli tomu, že záložník soupeře častokrát nepočítá s tím, že bych se z pozice obránce vysunul dopředu.

Čím to, že první půli jste v neděli odehráli výborně, ale po změně stran už to přece jenom bylo slabší?
Je pravda, že první poločas nám vyšel výborně. Bylo to asi tím, že jsme do utkání dobře vstoupili, chytili jsme začátek a poznali jsme, že to půjde, navíc jsme dali dva góly. V kabině jsme si o poločase říkali, že v tom chceme pokračovat, hrát aktivně a hrozit vepředu. Aktivně jsme sice hráli, ale v ofenzivě už to nebylo úplně ono, určitě jsme to měli zvládnout lépe.

Nyní nás čeká Břeclav, přivezete nějaký bod i z jihu Moravy?
Rádi bychom prodloužili sérii bez porážky. Pokud vím, tak mají hodně mladý mančaft, z nějž v létě měli někteří hráči odejít. Zatím jsme to ale příliš neprobírali, uvidíme, s čím přijde trenér. V každém případě ale věřím, že se s nějakým bodem domů vrátíme.

Kvalitní výkon fotbalistů FC Žďár v nedělním utkání ocenili také sportovní redaktoři Deníku. Do ideální jedenáctky 5. kola MSFL a moravskoslezské divize D tak pronikl hned trojlístek hráčů klubu z města pod Santiniho Zelenou horou. Na pravém beku se objevilo jméno Lukáše Komínka, na pozici krajního záložníka střelce naší první nedělní branky Lubora Trojánka, na hrotu pak vedle velkomeziříčského snajpra Simra redaktoři zařadili našeho Robina Kunstmüllera!