Na úvod přípravy výhra, ale...

V prvním přípravném utkání před nadcházející sezonou zdolali divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou krajskou Přibyslav 4:2. Výkon našich borců však nebyl úplně ideální.

FC ŽĎÁR N. S. - PŘIBYSLAV 4:2

Herní blok před začátkem letošního ročníku moravskoslezské divize D zahájili fotbalisté Žďáru nad Sázavou v úterý 18. července na hřišti ve Vepřové. Na perfektně připraveném pažitu a ve velice příjemném prostředí přivítali naši borci o třídu níže působící Přibyslav, stálého účastníka krajského přeboru Vysočiny.

Gólově poprvé zahřmělo až po půlhodině hry, bylo to ovšem hned dvakrát. Nejprve ve 30. minutě proměnil Vopršal pokutový kop za faul na svoji osobu, hned o minutu později se prosadil i náš druhý útočník a po gólu Trojánka to bylo už 2:0. Přibyslav však čtyři minuty před pauzou snížila na rozdíl jediné branky a brzy po začátku druhého dějství po naší zbytečné ztrátě ve středu pole dokonce vyrovnala. Ve zbytku zápasu však Vopršal potvrdil svoji kvalitu v zakončení a dalšími dvěma góly rozhodl o naší výhře 4:2.

"Z utkání mám hodně rozporuplné pocity. Zejména v prvním poločase jsem čekal mnohem více odvahy i větší nasazení od hráčů, kteří v letní pauze přišli, resp. od těch, kteří toho dosud v kádru áčka tolik neodehráli. Ve druhé půli už to bylo z naší strany přece jenom fotbalovější. Bylo dobře, že k tomu soupeř přistoupil s nasazením a celkem dost nás prověřil. Po předchozím náročném týdnu to mělo z naší strany rysy prvního přátelského utkání, ale to pro nás není omluvou. Nemohu říci, že bych byl zklamaný, ale přece jenom jsem z naší strany čekal více. Líbilo se mi několik našich opravdu fotbalových akcí, ale chybělo tomu větší nasazení," sdělil po letošní zápasové premiéře trenér Žďáru Jozef Vanko.

Góly FC Žďár n. S.: Vopršal 3, Trojánek. Poločas: 2:1. Sestava 1. poločas: Sobotka - Sláma, Štursa, Machatka, Šandera - P. Ločárek, Musil, Mašek, Janů - Trojánek, Vopršal. Sestava 2. poločas: Sobotka - Komínek, Šindelka, T. Peňáz, Z. Peňáz - Bureš, Sodomka, Wasserbauer, Šandera (65. P. Ločárek) - Jurnečka, Trojánek (65. Vopršal).