Na úvod přišla prohra se Starou Říší!

V neděli 11. srpna jsme zahájili nový divizní ročník proti Staré Říši a podlehli jsme v domácím prostředí o tři branky. V pikantním brankářském souboji bratrů Jíchů byl tedy nakonec úspěšnější hostující Martin Jícha.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FSC STARÁ ŘÍŠE 0:3(0:2)

​​​​​​Rozhodčí: Mach  ŽK: 3:3 ČK: 0:0 Diváci: 230  Poločas: 0:2 Branka: 5. Svoboda, 30.Nehyba, 50.Chramosta
FC Žďas Žďár n. S.: Tomáš Jícha - Henzl,T. Trojánek, Šindelka, Lukáš - Růžička,Vitásek, Janů (56. Vokoun), Sodomka - Kovář, L.Trojánek.

První mistrovské utkání přilákalo v horkém nedělním odpoledni na Bouchalky přes 200 diváků. Ti bohužel museli v 5. minutě sledovat z levé strany centr Chramosty, který našel ve vápně nekrytého Svobodu a ten pohodlně vymetl šibenici - 0:1. V 8. minutě měl blízko k vyrovnání Kovář, ale jeho křižná střela z pravé strany skončila těsně vedle tyče. Další šanci měl stejný hráč v 10. minutě, ale po chybě hostující obrany jeho hlavička skončila opět vedle branky. V 15. minutě to byli hosté, kteří opět vyzkoušeli pozornost domácího Jíchy, ale střela z kopačky Svobody skončila na břevnu. V 30. minutě však již další šance hostů skončila brankou. Další centr z levé strany našel ve vápně volného Nehybu, který přesně zakončil - 0:2. V 36. minutě již mohlo být definitivně rozhodnuto, ale střela aktivního Svobody skončila opět jen na břevnu domácí branky. Poločas tak skončil dvougólovou výhrou hostí.

Druhý poločas začal opět lépe pro hostující celek, když v 50. minutě Chramosta prostřelil domácího Jíchu - 0:3. Zbytek zápasu se již jen dohrával a změnu skóre nepřinesly ani dvě větší šance hostů. Domácí premiéra našemu celku nevyšla a ztracené body se budeme snažit vybojovat příští týden v Polné.