FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Nová sezona začíná, přivítáme Třebíč!

Soutěžní ročník 2017/2018 v moravskoslezské divizi D začíná o tomto víkendu. Fotbalisté Žďáru nad Sázavou v domácí premiéře přivítají krajského rivala z Třebíče.

Letní příprava je zapomenuta, přichází ostrý vstup do nového ročníku. Ve třech předcházejících ročnících se žďárským fotbalistům začátek soutěže pokaždé nepovedl a pak se to s nimi táhlo celý podzim. I proto všichni hráči, trenéři i fanoušci věří, že nyní bude všechno jinak. V letní pauze sice mužstvo opustili gólman Jícha s obráncem T. Trojánkem, ale místo nich dorazila na Bouchalky pětice posil, k tomu lze navíc připočíst i návrat dlouhodobých marodů Pohanky a Kunstmüllera.

HFK Třebíč v červnu po čtyřech letech sestoupila z MSFL a mužstvo opustila většina dosavadních opor. Výsledky Horáckého klubu v přípravě i proto nebyly příliš valné, za vše hovoří třeba pohárový debakl 0:6 se Starou Říší. Trenér FC Žďár Jozef Vanko však nechce připustit jakékoliv podcenění. "Všichni víme, že spousta hráčů z jejich třetiligového kádru odešla. Ovšem ti, co tam zůstali, budou chtít dokázat, že do klubu nepatřili, resp. nepatří náhodou.V Třebíči fotbal dělat umějí, ten kádr má pořád svoji kvalitu. I proto hráčům celý týden zdůrazňuji, že se nesmíme nechat ukolébat tím, co se okolo nás říká a píše. Hrajeme doma, jednoznačným cílem je výhra a tříbodový vstup do nového ročníku," zdůraznil Jozef Vanko.

Poslední mistrovské střety s třebíčským HFK jsou z třetiligové sezony 2013/2014. V září 2013 jsme tehdejšímu nováčkovi MSFL doma tehdy překvapivě podlehli 1:3. O půlroku později jsme sice na půdě soupeře zvítězili 1:0, ani to nám však k záchraně třetí ligy nestačilo. Nedělní duel má na Bouchalkách úvodní výkop v 17.00 a rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Nejezchleb - Sedláček, Zaplatilová. Delegátem FAČR je pan Brtníček.

                        ! ! !   ŽĎÁR DO TOHO   ! ! !


Program 1. kola MSDD (17.00):

Břeclav - Tišnov 18.00
SO Polná - Bzenec 15.00
SO H. Brod - Tasovice
SO Blansko - Rosice
NE Strání - V. Bíteš
NE Vrchovina - Šumperk
NE Ždírec - St. Říše

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL