Obrat ve druhé půli přinesl tři body!

Radost hráčů FC Žďár po vstřelení branky. Foto: Lubomír Gonda

Navlékli sedmý korálek. Fotbalisté FC Žďár nad Sázavou také ve 12. kole moravskoslezské divize D na domácí půdě nezaváhali a připsali si další tři body do tabulky.

FC ŽĎÁR N. S. - FC SLOVAN ROSICE 2:1

Začátek zápasu dvou celků ze špičky tabulky nabídl vyrovnanou partii. Ve 13. minutě se šikovně protáhl po lajně Jurnečka, přihrál Kunstmüllerovi, jeho střelu z dobré pozice vyrazil gólman Zádrapa, z dorážky pak Ločárek mířil vedle. Chvíli nato střílel nebezpečně Bureš, ale také vedle. V 18. minutě vypíchl míč po nedorozumění hostujícího gólmana se stoperem Vopršal, ale ze strany netrefil prázdnou branku Rosic. Důležitý okamžik přišel ve 22. minutě, v níž Moučka zbytečně oplácel a po červené kartě šel předčasně pod sprchy. Hosty vyloučení stmelilo a domácí pasivitu Rosice potrestaly ve 40. minutě. Z ojedinělého brejku se Novotný protáhl mezi zkoprnělými obránci Žďáru a otevřel skóre – 0:1. O dvě minuty později mohl vyrovnat Fiala, ale obrana hostů zblokovala jeho ránu na roh.

Ve druhé půli se hosté zatáhli a bránili nejtěsnější vedení. V 62. minutě lízla střela střídajícího Pohanky jen tyčku Zádrapovy branky. Poté přišla nebezpečná střela Wasserbauera, pak Ločárek trefil gólmana a chvíli na to šla střela Fialy těsně vedle. Gólu se tak domácí fanoušci dočkali až v 71. minutě, kdy Jurnečka po závaru prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Žďár nepolevil a odměny se dočkal tři minuty před koncem. Po dalším závaru byl nejrychlejší obránce Štursa, který vítěznou brankou podtrhl svůj výborný výkon.

Díky našemu tříbodovému zisku a domácímu zaváhání Vrchoviny proti Velké Bíteši (remíza 0:0), jsme se opět vrátili na druhé místo tabulky. V dalším kole zajíždí hráči FC Žďár příští neděli na hřiště Tasovic.

Góly: 71. Jurnečka, 87. Štursa - 40. Novotný. Rozhodčí: Koláček. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (22. Moučka). Diváci: 220. Poločas: 0:1.
FC Žďár n. S.: Konrád – Štursa, Šindelka, Wasserbauer, Fiala – Kunstmüller (81. Mašek), Bureš, Vitásek, P. Ločárek (70. Komínek) – Jurnečka, Vopršal (58. Pohanka).
FC Slovan Rosice: Zádrapa – Kršák, Kugler, Havlásek, Černý, Pazourek (76. Přichystal), Selinger (61. Vítámvás), Drbal, Moučka, Novotný, Šíp (81. Buršík.