FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Od podzimu se bude hrát ve Žďáře nejvyšší soutěž!

Zvětšit

V pondělí 14. května se rozhodlo o tom, že klubu FC Žďas Žďár nad Sázavou bylo přiděleno fotbalové sportovní středisko mládeže(Spsm).

Tribunál talentované mládeže zasedal v sídle FAČR dne 14. 5. 2018. Byl složen z členů Výkonného výboru, místopředsedy FAČR Romana Berbra, předsedy ŘKM Pavla Blahy, technického ředitele FAČR Michala Prokeše, generálního sekretáře FAČR Rudolfa Řepky a předsedy Komise mládeže FAČR Zdeňka Psotky. Dále byli zasedání přítomni za úsek neprofesionálního fotbalu jeho vedoucí Otakar Mestek, koordinátor SCM a SpSM Michal Blažej a jako host člen VV FAČR za Moravu Karel Kula.

Klub FC Žďas Žďár nad Sázavou se tak příští rok 2018-19 bude pyšnit přívlastkem ligový. Kategorie starších žáků U15 a U14 se zúčastní druhé nejvyšší žákovské soutěže divize, kde se mimo jiné střetne s Hodonínem, Znojmem, Líšní, Vyškovem, Třebíčí, Kroměříží, HFK Olomoucí, H. Brodem, Spartou Brno.

Mladší žáky U13 a U12 čeká první liga, kde se utkají se Sigmou Olomouc, Slováckem, Zbrojovkou, Zlínem, Jihlavou, Prostějovem, Vyškovem, Hodonínem, Kroměříží, Znojmem, H.Brodem, Třebíčí, Líšní, Spartou Brno.

Pro náš klub je  přidělení  Spsm  velké vyznamenání a je také velkou odměnou za práci s mládeží, které poslední roky naši trenéři  odvádějí.  Možnost zahrát si nejvyšší žákovské soutěže nám zaručuje konfrontaci s nejlepšími týmy v republice a tím návaznost na kvalitní dorostenecké a mužské  soutěže.

Věříme, že i za podpory a spolupráce okresních klubů, budeme hrát v těchto soutěžích důstojnou roli.

Za FC Žďas Žďár nad Sázavou 

Procházka Petr - člen výboru a šéftrenér mládeže 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad Sázavou

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL