FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Ohlasy 12. kola MS divize D

Radost trenéra Jozefa Vanka (vlevo) a Jana Nedvěda (vpravo) z vítězné branky zápasu s Rosicemi. Foto: Lubomír Gonda

Na čele tabulky dál zůstávají hráči Tišnova, fotbalisté FC Žďár se díky výhře nad Rosicemi vrátili na druhé místo.

Hned tři okresní derby celků z Vysočiny nabídlo víkendové 12. kolo moravskoslezské divize D. A ve všech třech případech se dá hovořit o tom, že konečné výsledky byly určitým překvapením. V souboji nováčků doma ždírecký Tatran podlehl Havlíčkovu Brodu 1:2 a nevyužil tak možnost posunu do horní poloviny tabulky. Také Slavoji Polná domácí derby nevyšlo, když v gólové přestřelce padla 3:4 se Starou Říší. Polná se tak tabulkou propadla až na 10. místo, což by po jejím výtečném vstupu do sezony ještě před měsícem zřejmě tipoval jen málokdo.

Zklamaní odcházeli ze stadionu v Novém Městě na Moravě fanoušci Vrchoviny. Ta sice v utkání s Velkou Bíteší měla místy až drtivou herní převahu, jenže ani bezpočet brankových příležitostí ke gólu nevedl. Právě díky bezgólové remíze našeho regionálního rivala se hráči FC Žďár vydřenou výhrou 2:1 nad Rosicemi opět vrátili na druhé místo, s devítibodovým odstupem za suverénním Tišnovem. Lídr potvrdil své kvality vítězstvím 4:1 na hřišti Šumperku.

Povážlivě kritická začíná být situace HFK Třebíč. Ještě loni třetiligový mančaft prohrál 1:3 v Bzenci, logicky tak zůstal u dna tabulky, kde však už přece jenom začíná bodově viset od zbytku pelotonu. Napomohl tomu také výsledek nedělního utkání ve Strání, v němž nováček zdolal Blansko 3:1 a posunul se před něj na 14. místo.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL