One man show Matěje Vopršala!Třebíči jsme uštědřili debakl!

Ve středu 16. května jsme zajížděli na dohrávané 16. kolo do Třebíče, kde jsme si z domácí obrany udělali doslova trhací kalendář! Po vysoké výhře 8:1 nadále držíme druhé místo v divizní tabulce. V zápase byl v ústřední roli hlavně Matěj Vopršal, který nasázel domácím pět branek!

HFK TŘEBÍČ – FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.  1:8(0:3)

Zápas začal po dešťové přeháňce na lehce  podmáčeném terénu naší aktivitou, ale byli to paradoxně domácí, kteří dvakrát hrozili před Konrádem. V 10. minutě zkoušel pozornost domácího brankáře Fiala, ale Rychetský vyrazil jeho střelu na roh. V 17. minutě jsme již mohli slavit první gól. Další roh Fialy našel Vopršala a od jeho nohy se odrazil míč do sítě - 0:1.  V 19. minutě v prvním poločase velmi aktivní Fiala odcentroval z levé strany do vápna, kde míč propadl k nehlídanému Sodomkovi, který si s nabídnutou šancí poradil a levačkou uklidil míč do sítě podruhé - 0:2. Pětiminutovku bohatou na góly ukončil ve 23. minutě Nedvěd, který zakroutil levačkou přímý kop z hranice vápna za záda bezmocného Rychetského - 0:3. Zbytek poločasu už se dohrával bez větších šancí na obou stranách.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně a Fialův centr neudržel domácí brankář a Vopršal měl již lehkou úlohu doklepnout míč do prázdné branky - 0:4. V 63. minutě se také dočkali snížení stavu domácí, po střele Doležala - 1:4. V 66. minutě jsme ale opět vedli o čtyři branky. Vopršal zatáhl míč k lajně odcentroval na vápno, kde Henzl tečovanou střelou propálil míč do sítě - 1:5. Poté již přišli jen gólové chvíle Matěje Vopršala. V 71. minutě našel Fiala ve vápně  Vopršala - 1:6. Další krásnou branku přidal v 81. minutě po nádherném pasu z levé strany od Vitáska znovu Vopršal - 1:7. Rozložená obrana domácích poté nechala v 86. minutě odcentrovat Nedvěda, kterého nahrávka našla na zadní tyči úplně volného a dnes produktivního Vopršala, který si připsal pátou trefu v zápase - 1:8. Utkání pak ukončila v poslední minutě střela Henzla do tyče.

Góly FC Žďas: 17. 48. 71. 81. a 86. Vopršal, 19. Sodomka, 22. Nedvěd, 66. Henzl  Rozhodčí: Hanák ŽK: 3:0  Diváci: 70  Poločas: 0:3.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Peňáz T., Komínek, Fiala, Štursa - Vitásek, Janů(58. Henzl), Trojánek(46. Švoma), Sodomka(68.Růžička), Nedvěd  - Vopršal.

Příští mistrovský zápas sehrajeme v domácím prostředí s Blanskem, utkání začíná v sobotu 19. května v 17.00 hodin.