FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Podzimní část vstupuje do své závěrečné fáze

Zvětšit

Po devíti odehraných kolech, tedy třech pětinách podzimní části letošní sezony moravskoslezské divize D, je již podle postavení v tabulce přibližně vidět, na jaké mety budou jednotliví účastníci soutěže letos mířit.

Zřejmě nikdo nečekal, že budou po devíti kolech na čele fotbalisté nováčka z Tišnova, kteří doposud ztratili pouze tři body a v tabulce již mají solidní náskok sedmi bodů. Podle kuloárních (tedy neověřených) informací to vypadá, že by se jihomoravský celek druhému postupu v řadě nebránil, největší kandidát postupu by tedy byl znám.

V čele smečky pronásledovatelů lídra tabulky jsou, k naší velké radosti, hráči FC Žďár. Sedmnáct bodů je jistě slušný počin, vyloženě jsme nezvládli pouze zápas druhého kola na hřišti právě Tišnova, a to ani ne tak herně, jako spíše v našich hlavách. Druhá porážka přišla nyní v neděli ve Ždírci a ta mrzí hodně, protože na hřišti nováčka jsme měli stoprocentně bodovat. Potěšitelná je bilance domácích zápasů, pět zápasů = pět výher, takovou dominanci již dlouho nepamatujeme. Ale je to jen a jen dobře, protože za našimi problémy v předešlých sezonách stály v první řadě nevalné výsledky před vlastními fanoušky.

Ve špičce tabulky se budou jistě i dále pohybovat celky Polné, Vrchoviny a Rosic. Kvalitní střed tabulky tvoří Bzenec se Šumperkem (o to více může těšit, že jsme doma oba zdolali), Tasovice a také Stará Říše. Od 10. místa v podstatě začínají mančafty, které jsou namočeny v sestupových vodách. Po sestupu z MSFL se nedaří Blansku, ještě mnohem hůře je na tom poslední Třebíč.

Ve zbytku podzimu nás čekají celky ze středu a spodku tabulky, máme proto ideální příležitost nasbírat do konce podzimní části co nejvíce bodů, tím pádem jít s klidnou hlavou do zimní přípravy a na jaře zkusit zabojovat o co nejlepší umístění.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL