Poslední Bystrc udolána ve druhém poločase!

Rozloučení s podzimní sezónou nám vyšlo v sobotu 5. listopadu v Brně na výbornou. Poslední celek tabulky jsme zdolali o dvě branky a přezimujeme tak na čtvrté příčce tabulky.

FC DOSTA BYSTRC - FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S.  0:2  (0:0)

Rozhodčí: Kneisl ŽK: 4:2 Diváci: 92  Poločas: 0:0 Branka:  47. Nedvěd, 92. L.Trojánek
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád – Šindelka, Trojánek T., Fiala, Komínek – Bureš,  Vitásek, Nedvěd, Trojánek L.(92. Švoma) –  Henzl (70. Sodomka), Vopršal (87. Vokoun).

Do zápasu vstoupily oba celky bojovně a s mnoha nepřestnostmi. První ohrožení naší branky přišlo v 10. minutě, ale s dalekonosnou střelou si v klidu poradil Konrád.  Stejně prověřil ve 12. minutě domácího brankáře Bureš, ale jeho střela skončila v náručí Herinka. Další minuty se nesly v naší převaze, ale bez většího ohrození domácí branky. Až v 38. minutě po brejku vedeném Vopršalem našla jeho přihrávka Henzla, ale ten z dobré pozice Herinka neprostřelil. Ve 40. minutě se také osmělili domácí a střelu z pětadvaceti metrů zastavila až tyč Konrádovy branky. Zbytek poločasu se již dohrával ve středu pole a oba celky tak odcházely do kabin za bezgólového stavu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili raketově a již v 47. minutě míč směřující za domácí obranu doklepl po střele Lubora Trojánka do prázdné branky Nedvěd - 0:1. Další minuty i pod vlivem vedení jsme drželi míč na našich kopačkách. Soupeř byl ve druhé půli úplně bezzubí a na Konráda nešla žádná střela. Z našich příležitostí se dostal ke střele v 73. minutě Lubor Trojánek, ale brankář domácích si s touto střelou poradil. Úplné rozhodnutí tak přišlo ve druhé minutě nastavení, když Lubor Trojánek po kličce gólmanovi dovedl míč do prázdné domácí branky - 0:2.