Pouťové derby nám vyšlo na jedničku!

Konečně! Divizní fotbalisté FC Žďas Žďár zlomili nepříznivou sérii a v 25. kole doma rozstříleli nováčka z Velké Bíteše 5:0.

FC ŽĎAS ŽĎÁR - SPARTAK V. BÍTEŠ 5:0

V pouťovém derby viděly necelé tři stovky diváků zahřívací úvodní desetiminutovku. Tu definitivně ukončila ve 13. minutě velká šance hostujícího Pohla, jehož střelu ale Jícha zlikvidoval. Ve 20. minutě přišla kombinace Lubora Trojánka s Vopršalem a druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu. O pět minut později si oba hráči gólovou spolupráci zopakovali, tentokrát byl ale šťastným střelcem Lubor Trojánek. Na 3:0 pak zvýšil osm minut před pauzou Bureš, jehož nepovedený centr zapadl za záda Pokorného. „To byl zlomový moment zápasu. O poločasové přestávce jsme hráče nabádal k tomu, abychom vzadu hráli na nulu a nedopustili se nějaké lehkovážnosti,“ zmínil kouč FC Žďas Jozef Vanko.

Jeho slova si hráči vzali k srdci, když hned po dvou minutách druhé půle přidal čtvrtý gól Vopršal. Poté zahodil dvě šance Jurnečka a definitivní podobu výsledku dal v 80. minutě po rohovém kopu obránce Štursa.

„Těší mě nejen výsledek, ale především náš výkon. Válku jsme ještě nevyhráli, ale důležitou bitvu ano. Je to příslib, ale musíme s pokorou pracovat dál, jsou před námi čtyři těžká utkání, hned za týden derby v Novém Městě. Chtěl bych moc poděkovat žďárskému hokejovému fanklubu Šakal Patriots, který nás přišel podpořit a na stadionu vytvořil báječnou atmosféru,“ ocenil fanoušky Vanko.

Góly: 20. a 48. Vopršal, 25. L. Trojánek, 37. Bureš, 80. Štursa. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:3. Diváci: 282. Poločas: 3:0.
FC Žďas Žďár: F. Jícha – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Jurnečka, R. Sodomka, Mašek (85. Musil), L. Trojánek – Russ (64. Frieb), Vopršal (78. P. Ločárek).
V. Bíteš: T. Pokorný – Kopáček, Kerber, Střecha, Ivančík (52. J. Pokorný) – Šimončič (46. Valsa), Nekuda (33. Mrňa), Chlup, Ondrák – Máca, Pohl.