Předkolo MOL CUPU jsme zvládli na jedničku!

V sobotu 27. července jsme se utkali v předkole Českého poháru MOL CUP s Havlíčkovým Brodem. Po jednoznačné převaze jsme zvítězili o tři branky. V dalším kole jehož úředním termínem je středa 15. srpna přivítáme ještě vloni prvoligovou Zbrojovku Brno!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC SLOVAN H.BROD 3:0(2:0)

Góly FC Žďas: 20. a 34. Vopršal., 84. Švoma  Rozhodčí: Denev ŽK: 0:0  Diváci: 140  Poločas: 2:0.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Štursa, Komínek, Trojánek T., - Vitásek, Bureš (77. Lukáš), Nedvěd (84.Šindelka), Švoma  - Trojánek L. (61.Janů), Vopršal.

Již od začátku utkání jsme přitlačili soupeře na jeho polovinu a střela Bureše z dvaceti metrů trefila v 5. minutě jen tyč Kubátovi branky. O dvě minuty později centroval z pravé strany Bureš, ale Fiala v dobré pozici jen těsně minul. První čtvrthodinu uzavřel opět po centru Bureše na malém vápně hlavičkující Lubor Trojánek, který ale poslal hlavičkou míč mimo. Skóre se měnilo až ve 20. minutě, kdy zatáhl Vitásek míč na vápno, kde ho předložil Vopršalovi, jehož levačka se v těchto chvílích většinou nemýlí - 1:0. Další minuty se nesly v naší režii, ale skóre zůstávalo i nadále nezměněno. V 34. minutě se po přihrávce od Švomy dostal k míči žďárský kanonýr Vopršal a tentokrát pravačkou obstřelil Kubáta podruhé - 2:0.

Druhý poločas začal opět naší převahou a po rohovém kopu se k hlavičce dostal Vitásek, ale míč poslal vedle. V 57. minutě našel zpětnou přihrávkou Fiala zcela osamoceného Bureše, který asi z deseti metrů vysoko přestřelil. V 60. minutě se na velkém vápně objevil před Kubátem nehlídaný Lubor Trojánek, ale jeho lob skončil znovu vedle branky. V 72. minutě prošel velkým čtvercem Nedvěd, v dobré pozici ještě našel Vopršala, kterého tečovaná střela skončila na tyči. V 76. minutě se do míče opřel asi z dvaceti metrů Fiala, ale výborný zákrok Kubáta držel hosty ještě v naději. Ty vychladly v 84. minutě, kdy Nedvěd přiklepl míč na Švomu, který střelou po zemi uklidnil domácí diváky - 3:0. Vítězství o tři branky znamená, že v dalším kole MOL CUPU přivítáme na Bouchalkách Zbrojovku Brno.