Proti Chotěboři jsme si otevřeli střelnici!

Za velkého vedra jsme se představili ve třetím přípravném zápase v sobotu 21. července na domácím trávníku Bouchalek. Našim soupeřem byla Chotěboř, účastník KP Vysočiny. Po velmi vydařeném výkonu jsme si připsali vysokou výhru o sedm branek.

FC Žďas Žďár nad Sázavou – FC Chotěboř 9:2 (4:0)

Góly FC Žďas: 8.,20.,55.,56. Vopršal, 33. a 60. Fiala, 74. a 88. Henzl, 5. Sodomka.

Do utkání jsme měli raketový start a v 5. minutě se kousek za vápnem trefil do šibenice Sodomka - 1:0.  V 8. minutě potvrdil dobrý vstup do zápasu žďárský kanonýr Vopšal - 2:0. Ve 20. minutě se po spolupráci  Fialy a Vopršala trefil opět druhý jmenovaný - 3:0. Stejnou spolupráci předvedla tato dvojice hráčů ve 33. minutě. Vopršal nejprve trefil tyč, ale Fiala již dorážkou nepohrdl - 4:0. Tak skončil také první poločas.

Ve druhé půli pokračovala naše aktivita a po pěkné akci několika hráčů stál na konci kombinace Vopršal, který v 55. minutě zkompletoval svůj hattrick - 5:0. O minutu později stejný hráč po pěkné přihrávce ve vápně udělal brankáři hostí kličku a poslat míč do prázdné branky - 6:0. V 60. minutě pak využil přímý kop z pětadvaceti metrů Fiala a bylo již - 7:0. Poté jsme ztratili na chvíli koncentraci a hosté toho využili ke korekci skóre. Nejprve v 71. minutě prostřelil hostující útočník Konráda - 7:1, aby o dvě minuty později po faulu ve vápně hosté snížili z pokutového kopu - 7:2. Závěr zápasu patřil ale nakonec našemu týmu. V 74. minutě nejprve Henzl zvýšil po hezké akci na 8:2, aby v 88. minutě uzavřel skóre, když dorazil hlavou Komínkovu střelu do břevna - 9:2.

V příštím přípravném zápase se představíme v úterý 24.7 ve Zbýšově, kde se utkáme s Líšní, která hraje MSFL.