První domácí ztráta přišla s Tasovicemi!

V sobotu 2. června jsme ve 28. kole divize hostili Tasovice. Po dvanácti výhrách v řadě přišla po remíze 2:2 první domácí ztráta bodů.Nadále však zůstáváme v soutěži jako jediný tým v domácím prostředí neporaženi!

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S. –  TJ SOKOL TASOVICE  2:2(1:2)

Utkání začalo z obou stran útočně a byli to hosté, kteří jako první zahrozili. V 10. minutě si naběhl na centr z pravé strany Paul a levačkou z voleje trefil břevno. Ve 13. minutě dostal míč za obranu Janů a běžel sám na gólmana hostí, nesobecky předložil míč vlevo nabíhajícímu Vopršalovi, kterému již nedělalo problém trefit prázdnou branku - 1:0. Naše vedení však netrvalo dlouho. V 16. minutě po rohovém kopu propadl míč malým vápnem až na zadní tyč, kde z bezprostřední blízkosti doklepl míč za Konráda tasovický Hrazdílek - 1:1. Hosté byli na koni a ve 24. minutě dostal až moc volnosti ve vápně Fukal a křižnou střelou prostřelil Konráda - 1:2. V 36. minutě zkoušel pozornost brankáře hostí Švoma, ale ten jeho střelu vyrazil a následná dorážka Vopršala letěla vysoko nad.

Druhý poločas jsme zatlačili od začátku soupeře před jeho branku a v 50. minutě přišlo vyrovnání. Fiala rozehrál nakrátko standardku na Komínka, který utěšenou střelou z pětadvaceti metrů rozvlnil síť za Konvalinou - 2:2. Utkání pokračovalo útočnými výpady na obou stranách. V 70. minutě napálil z třiceti metrů balón na bránu Fiala a Konvalina jen s námahou vyrazil jeho nebezpečnou střelu. O minutu později se dostal za obranu hostí Henzl, ale míč do branky neprotlačil. Stejně se vedlo o další minutu později po Vopršalově centru hlavičkujícímu Štursovi. V následujících minutách jsme měli více ze hry, ale hosté úspěšně odolávali naší převaze. A když Henzl v 90. minutě ze skrumáže vyražený míč brankářem poslal vysoko nad, skončilo utkání dělbou bodů.

Góly FC Žďas: 13. Vopršal, 50. Komínek  Rozhodčí: Řezníček ŽK: 2:3  Diváci: 180  Poločas: 1:2.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Štursa, Komínek, Vitásek - Janů, Sodomka, Nedvěd, Švoma  - Henzl, Vopršal.