První poločas rozhodl o výhře nad Stráním!

V neděli 9. září jsme na Bouchalkách přivítali celek Strání. Po jednoznačném průběhu zápasu jsme si připsali tři body do tabulky a v divizi se posunuli na druhé místo za vedoucí Blansko.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FC STRÁNÍ  5:0  (3:0)

Rozhodčí: Soukal ŽK: 0:0 Diváci: 210  Poločas: 3:0. Branky: 10. Nedvěd, 34. a 45+1. L.Trojánek,71. Vopršal, 90. Nedvěd.
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala, Šindelka, Komínek  - Vitásek, L.Trojánek, Sodomka, Nedvěd, Švoma - Henzl (71. Kunstmüller),Vopršal (77.Růžička)

Utkání jsme začali aktivně a ve 3. minutě zkoušel z vápna pozornost brankáře hostí Nedvěd. Jeho střela však našla jen jeho připravenou náruč. V 8. minutě se také poprvé osmělili hosté a Gavenda trefil tyč Konrádovy branky. V 10.minutě již přišla změna skóre. Fiala rozehrál rohový kop na malé vápno, kde míč našel hlavu Nedvěda a ten pohodlně skóroval - 1:0. V 18. minutě přišla další naše akce a ve velkém čtverci byl sražen Nedvěd. Rozhodčí Soukal nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. Bohužel Vopršalovu střelu Popelka vyrazil. Naši hráči nadále pokračovali v nátlakové hře a ve 27. minutě postupoval sám na brankáře Lubor Trojánek, ale jeho střela skončila těsně vedle. V 34. minutě přišlo další obléhání branky Strání a velký zmatek v pokutovém území dokončil střelou z vápna po zemi k tyči Lubor Trojánek - 2:0. V závěru poločasu se hrálo jen na polovině hostí a v první nastavené minutě se k odraženému míči dostal ve vápně opět Lubor Trojánek a svoji druhou brankou v zápase vstřelil klasickou branku do šatny -3:0.

Začátek druhé půle se opět začal naším náporem a po rohovém kopu měl plné ruce práce Popelka, který vyrazil s námahou náš pokus mimo tři tyče. Poté se hrálo pod tíhou našeho náskoku dvacet minut bez větších šancí. Další zajímavá akce tak přišla až v 71. minutě a Matěj Vopršal přidal po pěkné naší akci čtvrtou branku - 4:0.V poslední minutě pak pečetil naše vítězství po přímém kopu z hranice šestnáctky Jan Nedvěd, který vymetl šibenici Popelkovy branky - 5:0.

Příští utkání zajíždíme v sobotu 15. září do Nových Sadů, kde je výkop utkání v 15.30 hodin.