První výhru v sezoně si U19 připsala s Vyškovem

Naše U19 si v sobotním utkání poradila s týmem z Vyškova. Domácí se prosadili hned čtyřikrát. Naopak hosté gólem v 90. minutě pouze korigovali výsledek na 4:1.

FC ŽĎÁR N. S. U19 – MFK VYŠKOV 4:1

Oproti uplynulým utkání vstoupili naši hráči do utkání proti Vyškovu o poznání lépe. Hned v úvodních minutách si vytvořili domácí obrovské šance, které ovšem nedokázali využít. Ve 13. minutě přečkali domácí infarktový moment, kdy brankář Šenkýř společně s obránci vykopávali na několikrát míč z brankové čáry. Domácí si vytvářeli další šance, ale opět jejich snahy ztroskotali na brankáři Vyškova. Až v 31. minutě se uvolnil Lukáš a v samostatném nájezdu nedal hostujícímu brankáři šanci. Našim dorostencům se podařilo do půle zvýšit na 2:0. Ve 42. minutě v závaru ve vápně Vyškova vystřelil Lukáš. Jeho střelu chytil rukou hostující obránce a uviděl tak červenou kartu. Následný pokutový kop proměnil Lukáš, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. Do druhé půle vstoupili opět lépe domácí. Po faulu na Poula nařídil rozhodčí druhý pokutový kop. S tím si poradil Švoma a zvýšil již na 3:0. Po této brance zcela domácí ovládli hřiště. Šance na domácím kontě přibývaly a jen díky brankáři Vyškova zůstal stav stále stejný. V 78. minutě předvedli hosté ojedinělou akci, kdy šel Husár sám na Šenkýře. Tváří v tvář si výborně poradil Šenkýř a šanci Husára bravurně zlikvidoval. O tři minuty později se nádherně trefil z těžké pozice Poul. V poslední minutě se trefil hlavou Husár. Šlo ale pouze o korekci konečného výsledku na 4:1.

Góly: 32. Lukáš, 42. Lukáš (pen.), 48. Švoma (pen.), 81. Poul – 90. Husár.
Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:2. ČK: 0:1. Diváci: 25. Poločas: 2:0.
FC Žďár U19: Šenkýř – Blažíček, Pátek, Růžička, Pešek – Poul (83. Potocký), Kulhánek (63. Sláma), Švoma, Henzl (83. Srnský), Lukáš – Vokoun (46. Rys).

Hodnocení trenéra: Dnes si kluci zaslouží za výkon pochvalu. Ověřili jsme si, že když k zápasu přistoupíme koncentrovaní a s plným nasazením, tak můžeme porazit každého a je jen škoda dalších nevyužitých tutovek, co jsme promarnili, protože rozdíl mohl být klidně větší. Věřím, že jsme dali zapomenout na první tři kola a budeme se zvedat.

Hodnocení hráče (Patrik Pátek): Dnešní zápas konečně ukázal, že pokud ke hře přistoupíme tak jak máme, tak dokážeme porazit i papírově silnější tým než jsme my. Z předešlých zápasu jsme se oklepali a na hřiště šli s klidnou hlavou a chutí vyhrát. K zasloužené výhře nám pomohlo i očividné podcenění ze strany soupeře, ale věřím, že s přístupem a bojovností jakou jsme dnes předvedli dokážeme hrát ve vrchní polovině tabulky.