Skalníci popravili Žďár!

Druhé derby v řadě jsme nezvládli. Po demolici Velké Bíteše jsme v Novém Městě na Moravě podlehli Vrchovině 0:2 a dál bojujeme doslova na krev o divizní příslušnost.

SFK VRCHOVINA – FC ŽĎÁR N. S. 2:0

Vstup do dlouho očekávaného derby vyšel před více než pětistovkou diváků lépe domácí Vrchovině. Na rohový kop Michala si v 6. minutě naskočil Kamil Skalník a na přední tyči lízl hlavou míč do sítě - 1:0. Herně bylo derby vyrovnané, hrálo se především ve středu hřiště, Žďár však hrozil pouze ze standardních situací. Ve 40. minutě Michal prostrčil na Ošmeru, který ale střílel v dobré pozici těsně nad.

Čtyři minuty po změně stran se v dobré šanci zjevil domácí kapitán Michal, ale levačkou z první minul hostující svatyni. V 66. minutě poslal Jurnečka pěkný centr na zadní tyč, ale Vopršal hlavou v dobré pozici mířil nad branku Šmídy. O čtyři minuty později vysunul Vopršala ideální nahrávkou Sodomka, hostující útočník se řítil sám na branku, ale místo zakončení volil kličku a vracející se obránci Vrchoviny odvrátili míč na rohový kop. Vrchovina pak celkem v klidu kontrolovala své vedení a ve druhé minutě nastaveného času definitivně rozhodla. Střídající Michal Skalník efektním lobem překonal Jíchu a potvrdil takřka jistou záchranu Vrchoviny v letošním ročníku divize.

Góly: 6. K. Skalník, 92. M. Skalník. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 2:1. Diváci: 510. Poločas: 1:0.
Vrchovina: P. Šmída – Bača (90. Košík), Vícha, Smetana, Chalupa – R. Blažíček (79. Žák), Michal, Wolker, Ošmera, K. Skalník – M. Šmída (58. M. Skalník).
FC Žďár n. S.: F. Jícha – Bureš, Wasserbauer, Štursa, T. Trojánek – Jurnečka, R. Sodomka, Mašek (86. Henzl), Russ (68. P. Ločárek) - L. Trojánek (63. Frieb), Vopršal.