Šlágr kola vyhrálo Blansko

V neděli 23. září jsme přivítali v divizním šlágru vedoucí Blansko. Po výborném výkonu obou mužstev si vítězství nakonec odvezli v koncovce úspěšnější hosté.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - FK BLANSKO  1:2  (0:0)

Rozhodčí: Rosický ŽK: 4:5 Diváci: 195  Poločas: 0:0 Branky: 92. Trojánek - 67. Bednář, 89. Huška
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala,T.Trojánek, Komínek, Růžička - Vitásek, L.Trojánek, Sodomka, Nedvěd, Švoma - Henzl

Za deštivého počasí měli lepší vstup do utkání hráči Blanska a ve 2. minutě se po centru z levé strany na malém vápně objevil hlavičkující Sedlo, ale Konrád jeho střelu vytěsnil nad břevno. Hosté dále pokračovali v nebezpečné hře okolo pokutového území a po centu ve 4. minutě jsme měli co dělat, aby jsme míč uklidili do bezpečí. Počáteční nápor hostů se po deseti minutách rozplynul a po pěkné naší akci se v dobré pozici ocitl na velkém vápně Švoma. Jeho střela však těsně minula pravou tyč hostů. Další minuty probíhaly spíše ve středu pole a byly vidět spíše žluté karty než větší příležitosti. V 36. minutě jsme se dostali do šance opět my, po pěkné akci Švomy, který přihrál na volného Sodomku, ale ten přestřelil. Hosté ještě v závěru zahrozili dalekonosnou střelou, se kterou si ale Konrád s námahou poradil. Poločas tak skončil zaslouženou bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začali lépe hosté a po rychlé akci ve 49. minutě střela z malého vápna nalezla nohy našeho připraveného gólmana. O dvě minuty později to byl opět Konrád, který vyrazil střelu hostí na roh. V té době největší šance zápasu přišla v 53. minutě po našem rozehraném rohovém kopu, kdy se k míči dostal Henzl, ale střelu z bezprostřední blízkosti dnes výborný hostující Doležal vyrazil. V 55. minutě zkoušel štěstí dalekonosnou střelou Vitásek, ale Doležal byl opět na místě. Změnu skóre tak přinesla 67. minuta, kdy z půli nakopnutý míč za obranu doběhl Bednář a přehodil vyběhnutého Konráda - 0:1. Pěkné akce se poté střídaly na obou stranách. V 80. minutě se k míči dostal ve vápně Švoma, ale jeho střela k pravé tyči našla opět připraveného Doležala, který nebezpečnou střelu vyrazil na roh. To co nám nebylo přáno ukázali hosté v 89. minutě, když po pěkné akci z pravé strany skóroval Huška - 0:2. Výborný zápas pokračoval a v druhé minutě nastavení se po nádherně rozehraném přímém kopu dostal k míči Lubor Trojánek a snížil na konečných 1:2.

Příští utkání zajíždíme v neděli 30. září do Humpolce, kde je výkop utkání v 15.00 hodin.