FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Starší dorost ztratil v závěru dobře rozehranou partii!

Zvětšit

Starší dorostenci FC Žďas U19 sehráli v sobotu 7. dubna zápas rozdílných poločasů s týmem Kyjova.  Po dobře rozehraném prvním poločase, ve druhém poločase čtyřikrát inkasovali a nakonec odešli poraženi. V tabulce tak nadále zůstávají na jedenácté příčce.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N. S.– KYJOV 2:5 (2:0)

Branky : Henzl, Švoma

Sestava: Šenkýř – Blažíček, Pátek, Klouda, Potocký ( 82. Srnský ) – Sláma, Zažímal – Vokoun, Švoma, Lukáš –Henzl

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří měli mírnou převahu. Vyloženou šanci jsme jim ovšem darovali sami, když lehký míč do vápna jsme místo odkopu nasměrovali nečekaně na vlastní bránu a byl z toho závar, který jen díky obětavosti neskončil gólem. Hra se poté vyrovnala, vytvořili jsme si několik nebezpečných příležitostí a měli jsme o něco více ze hry. Hosté se snažili hrozit ze standardních situací, vědomi si jejich kvalitního zahrávání i výškové převahy, ale nám se dařilo je úspěšně bránit. Do vedení jsme se dostali ve 27. minutě, kdy po rychlé přímočaré kombinaci postupoval Vokoun sám na brankáře, tomu se sice podařilo šanci zlikvidovat, ale důrazný Henzl odražený míč uklidil do sítě. V tu dobu jsme byli lepší a naše snaha o navýšení vedení byla odměněna ve 40. minutě, kdy trestný kop Švomy proletěl křížně celým pokutovým územím, Blažíček jej sice minul, ale natolik zmátl brankáře, že balón zapadl za vzdálenější tyč. Místo poklidného dohrání poločasu jsme v jeho úplném závěru nepochopitelně nepokryli nabíhajícího soupeřova útočníka, ten však naštěstí pro nás ve vyložené šanci minul Šenkýřovu branku. Hned z protiútoku jsme mohli skóre zvýšit, po pěkné křídelní akci se dostal k zakončení Blažíček, ale nedokázal zamířit více k tyči a gólman hostí jeho střelu chytil. Do šaten jsme tak šli se zaslouženým dvoubrankovým vedením.

Bohužel vstup do druhého poločasu jsme vůbec nezachytili. Polevili jsme v důrazu i pohybu, nebyli jsme přesní v práci s míčem. Hostům pomáhal v jejich převaze i silný vítr. Za pasivitu jsme byli potrestáni v 58. minutě, kdy díky špatné komunikaci, či spíše nekomunikaci, našich stoperů míč propadl za naši obranu, hostující Čevelík postupoval sám na Šenkýře, ten sice jeho první střelu vyrazil, ale na dorážku již nemohl reagovat. Hosty kontaktní gól nakopl, tlačili se za vyrovnáním. My jsme byli  v průběhu následující čtvrthodiny poměrně pod tlakem, ale přesto jsme si dokázali vytvořit tři slušné příležitosti ke zvýšení vedení, ale bohužel ani Kloudova hlavička, ani Henzlova střela po Švomově patičce a zejména Vokounova bomba z 18-ti metrů, v bráně neskončily. U Vokounovy rány předvedl perfektní zákrok hostující brankář. Celkově ale hosté dominovali, vytvářeli před naší bránou řadu nebezpečných situací. Náš výkon v tu dobu postrádal v podstatě vše, co je nezbytné, pokud chce mužstvo uspět a důsledkem toho bylo, že v době od 79. minuty do závěru se naše obranná hra zcela sesypala zápasu a 4x jsme inkasovali. Závěrečný výsledek je tak vzhledem k poločasovému možno označit za překvapivý, ale kdo viděl druhý poločas, musí konstatovat, že hosté vyhráli zaslouženě.

Hodnocení trenéra:

 „Utkání jsme mohli a hlavně měli vyhrát. Měli jsme ho velmi slušně rozehrané. Bohužel naše hra zejména v druhé polovině druhého poločasu postrádala jakoukoliv kvalitu. Když se k tomu přidala i absence důrazu a bojovnosti, výsledkem byly 4 obdržené branky v samotném závěru zápasu. Nutno ale říci, že ke ztrátě poločasového vedení náš výkon v druhé půli nezadržitelně směřoval. Proto je porážka naprosto zasloužená. Samozřejmě nelze pominout kvalitní hru soupeře. Mužstvo má jednoznačně na mnohem lepší výkony, což v dosavadním průběhu sezóny několikrát prokázalo. Tento zápas se nám hrubě nepovedl, když se nepovedl mužstvu jako celku. Porážky k fotbalu patří, vždycky je ale hlavní, jakým způsobem a proč k porážce došlo. A v tomto směru si musíme za náš celkový výkon v utkání sebekriticky a zcela objektivně udělit velmi špatnou známku. Není se na co vymlouvat. V průběhu zápasu se stala celá řada chyb, které by se stávat neměly a nebo by jich mělo být úplné minimum. O těchto chybách víme, pojmenujeme si je a rozebereme. Pokud se z nich dokážeme ponaučit, může být i tento totálně zpackaný zápas odrazovým můstkem k příštím výrazně lepším výkonům a tudíž i výsledkům. Platí to jak pro hráče, tak i pro nás trenéry.“

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL