FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Střelec Štursa: V kabině je teď díky mým gólům sranda

Radek Štursa, obránce FC Žďár n. S.

Ačkoliv o sobě říká, že gól dává jednou za dva roky, stal se obránce Radek Štursa dvakrát po sobě při domácím duelu fotbalistů FC Žďár skutečným spasitelem. Naposledy jeho branka z poslední minuty rozhodla o výhře 1:0 nad Starou Říší.

Radku, předpokládám, že Tvoje radost musela být po vydřené výhře nad Starou Říší pořádná. Přece jenom jsi rozhodl o našem zisku tří bodů...
Určitě ano, hlavně také díky tomu, že byl celý zápas velice vyrovnaný. V některých momentech hry dokonce byl náš soupeř možná i o trochu lepší. Ale štěstí tentokrát stálo na naší straně a v závěru zápasu jsme dokázali rozhodnout.

Jak jsi ze svého pohledu viděl vítěznou trefu?
Patrik Fiala zahrával rohový kop, se Šindym jsme se domluvili, že on půjde na přední tyč a odtáhne s sebou dalšího hráče. Vyšlo to dokonale, protože já jsem pak byl ve správný okamžik na správném místě. Nebyl to žádný nacvičený signál, spíše naše dobrá domluva.

Tři body jsou po takovém průběhu hry a brance v úplném závěru o to cennější?
Stoprocentně ano. Jak jsem již říkal, jednalo se spíše o remízové utkání, Stará Říše se prezentovala velice dobrým výkonem, měla tam dva nebezpečné závary, ale prosadit se nedokázala. Výhra pak potěší o to více.

Po dvou týdnech jsi opět rozhodl o našem vítězství, nejprve proti Rosicím, nyní se Starou Říší. Proběhlo na toto téma něco v kabině?
No nemohlo to zůstat bez odezvy (usmívá se). Trenér Vanko po zápase řekl, že je dobře, že máme v kabině pana Štursu a kluci se toho chytli, takže mi teď říkají pan Štursa (směje se). Navíc jsem spíše svátečním střelcem, k tomu jsem měl hned po utkání narozeniny, takže byly chlebíčky, krásně se to všechno spojilo. Ale je pravdou, že v kabině je teď docela sranda.

Do konce podzimu Vás čekají dva venkovní zápasy, nejprve ve Velké Bíteši a o týden později v Třebíči. Předpokládám, že při našem aktuálním zisku 27 bodů budete chtít zdolat magickou třicítku?
V první řadě nám jde o to, abychom už konečně venku zvítězili, protože to se nám v letošním ročníku ještě nepodařilo. Tím pádem bychom se samozřejmě dostali na hranici třiceti bodů. Obě utkání budeme chtít stoprocentně vyhrát, přece jen jde o týmy ze spodní poloviny tabulky.

V neděli zajíždíte k derby do Velké Bíteše, co od tohoto utkání očekáváš?
Popravdě musím říci, že nevím. Dobře si pamatuji náš poslední duel, kdy jsme Bíteš v květnu na pouť vyprovodili výsledkem 5:0. Je to ale hodně nevyzpytatelný soupeř, těžko říci, co od něj očekávat.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL