FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Tentokrát jsme byli šťastnějším týmem, říká Jozef Vanko

Jozef Vanko, trenér FC Žďár n. S.

Ani ne tak kvalitou, ale spíše nezdolnou vůlí a bojovností, to byly hlavní atributy vítězství fotbalistů FC Žďár nad Sázavou ve 14. kole moravskoslezské divize D nad Starou Říší nejtěsnějším poměrem 1:0.

"Soupeř byl na rozdíl od nás přece jen odpočatější, protože minulý týden své utkání nehrál. My jsme se v týdnu potýkali s absencemi a zraněními, hlavně mrzí to obnovené Vaška Pohanky, který už na podzim dohrál. Stará Říše nastoupila v herním schématu 4 - 1 - 4 - 1 a hrála opravdu hodně dobře. Naopak my jsme se nedokázali dostat do tempa, k tomu hosté hodně kouskovali hru a neustále hrozili z brejků. O půli jsem proto za nerozhodného stavu 0:0 nabádal kluky k větší kombinaci. Museli jsme se lépe vyrovnat s tvrdostí soupeře, o čemž svědčili i žluté karty, kterých mohlo být i více, ale žádný unfair zákrok na hřišti k vidění nebyl," hodnotil úvodních pětačtyřicet minut krajského derby kormidelník FC Žďár Jozef Vanko.

"Nakonec nám tři body, stejně jako před dvěma týdny, vystřelil v závěru Radek Štursa. Bylo to spíše šťastné vítězství, protože celý týden bylo znát, že ztráta z minulého týdne se na hráčích projevila. Tentokrát by tomu spíše slušela remíza, v některých pasážích byli hosté lepší. Vyhrál štastnější tým, jsem rád, že to kluci nezabalili a šli za tím. Osmý zápas doma a osmá výhra, chtěli jsme být úspěšní, což se povedlo. Ale soutěže ještě nekončí, čekají nás dva zápasy venku, které chceme úspěšně zvládnout, abychom konečně vyhráli na hřišti soupeře. Utkání se Starou Říší bylo poznamenané i tím, že spousta hráčů se zná ať už z působení v Jihlavě, ale také ve Žďáře, bylo to prostě derby se vším všudy, než fotbalovou krásu nabídlo spíše bojovnou hru," dodal po vydřeném vítězství Jozef Vanko.

!!DO SESTAVY KOLA, KTEROU PRAVIDELNĚ SESTAVUJÍ REDAKTOŘI DENÍKU SE TENTOKRÁT PROPRACOVALI GÓLMAN LUKÁŠ KONRÁD A OBRÁNCE RADEK ŠTURSA, GRATULUJEME!!

!! Fotogalerii z vítězného zápasu se Starou Říší, pořízenou dvorním fotografem FC Žďár Lubomírem Gondou, naleznete ZDE!!

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL