FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Trenér Benfiky zhodnotil úspěšný podzim

PODZIMNÍ RADOST. Důvodů ke spokojenosti měli v první polovině letošního ročníku fotbalisté rezervy FC Žďár nad Sázavou více než dost.

Stejně jako divizní áčko, také rezerva FC Žďár nad Sázavou obsadila po podzimu ve své soutěži, v krajské I. A třídě - skupině B, výborné druhé místo.

Zisk 24 bodů, při výrazně pozitivním skóre 30:15, zajistil žďárské Benfice druhé místo v podzimní tabulce východní skupiny I. A třídy, jen dva body za vedoucím Herálcem. Do sezony mužstvo vstupovalo pod trenérským vedením Vítězslava Machatky, kterého na začátku září nahradil jeho dosavadní asistent Ladislav Jun. Ten pak dovedl mladý celek na pomyslnou bednu.

„Jsme spokojeni. Začátek jsme měli dobrý, pak přišlo několik zbytečných ztrát, ale přesto jsme překonali předsezónní očekávání. Myslím si, že se nám daří zapojování mladých hráčů do základní sestavy, i hra se nám také celkem dařila. Fungovalo to bez problémů, ať již co se týká hráčů dorostu, ale také lavičky áčka,“ pochvaloval si úspěšnou první polovinu sezony kormidelník Žďáru.

Jeho ovečky si paradoxně mnohem lépe vedly na hřištích soupeřů, ze čtyřiadvaceti podzimních bodů jich venku získaly hned čtrnáct, lepší v tomto směru nikdo nebyl. Naopak doma už to tak slavné nebylo, některé ztráty byly vyloženě z kategorie zbytečných.

„Nejvydařenější zápas jsme sehráli asi proti Herálci, což byl tehdy souboj o první místo. Horší byla série čtyř utkání bez výhry, kdy jsme si sice v těch zápasech vytvářeli brankové příležitosti, jenže místo jejich proměňování jsme v koncovce selhávali. Z dvanácti možných bodů jsme tak z této čtveřice utkání vydolovali jen tři body za stejný počet nerozhodných výsledků. Snad nejhorší byl domácí zápas proti Moravci. V něm jsme měli snad osm či devět tutovek, které jsme zahodili a soupeř snad z jediné střely na branku vyrovnal na 1:1,“ postýskl si Ladislav Jun.

Ten připustil, že by se nebránil ani případnému boji o postup. „Po dohodě s vedením je prvořadým úkolem zapojovat hráče z dorostu, nebo zraněné kluky z A týmu. Pokud by samozřejmě šance na postup byla, bránit se tomu nebudeme, ale žádný vytčený cíl to není,“ dodal žďárský lodivod.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL