Trenér Vanko se ohlíží na první jarní výhrou

Zasloužená výhra, která ale měla být mnohem výraznější. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout hodnocení kouče Jozefa Vanka k nedělní výhře fotbalistů Žďáru ve Staré Říši.

"Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, hráče Staré Říše jsme neustále napadali, což jim činilo velké problémy. Brzy jsme mohli jít do vedení, ale Vopršal pokutový kop neproměnil. Na hráčích jsem však viděl, že je to nepoložilo, naopak, ještě více se semkli a výsledkem bylo naše poločasové vedení 2:0. Podle mě však mělo být vyšší, protože ještě dvě další vyložené gólové šance jsme zahodili.

Po změně stran jsme měli průběh zápasu pod kontrolou, ale opět se potvrdilo, jak je ve fotbale vedení 2:0 ošidné. Stačí inkasovaná branka a soupeř okamžitě vycítí příležitost. Přesně to se v neděli stalo nám. Když domácí pár minut před koncem snížili na 1:2, výrazně ožili, my jsme se naopak začali trochu obávat o výsledek. Naštěstí jsme to v defenzivě zvládli a získali důležité tři body.

Naše vítězství bylo zasloužené, ale výkon bez chyb to určitě nebyl. Získané tři body by nám ale měli zvednout sebevědomí před těžkým domácím zápasem s Uherským Brodem, který bojuje o postup do MSFL. Pokud se vyvarujeme právě některých chyb ze zápasu ve Staré Říši, můžeme opět bodovat," zhodnotil zápas ve Staré Říši trenér Žďáru nad Sázavou Jozef Vanko.