Tři body proti Lanžhotu zajistil střídající Vopršal!

Matěj Vopršal dává rozhodující branku proti Lanžhotu

V neděli 7. října jsme na Bouchalkách přivítali nováčka soutěže Lanžhot. Po zajímavém průběhu zápasu jsme si připsali tři body do tabulky a v divizi se posunuli na čtvrté místo.

FC ŽĎAS ŽĎÁR N.S. - SOKOL LANŽHOT  1:0  (0:0)

Rozhodčí: Hanák ŽK: 2:5 ČK: 50. Krejčíř (Lanž.) Diváci: 186  Poločas: 1:1 Branky: 75. Vopršal
FC Žďas Žďár n. S.: Konrád - Fiala,T.Trojánek, Komínek, Růžička (55. Bureš) - Vitásek, L.Trojánek (67.Vopršal), Sodomka, Nedvěd, Švoma (82. Lukáš) - Henzl

Utkání zahájil lépe nováček z Lanžhotu a hned v první minutě musela naše obrana řešit nebezpečnou akci hostí. My jsme se osmělili ve 3. minutě a po nahrávce Henzla na Lubora Trojánka postupoval náš hráč osamocen na brankáře Klimeše. Ten byl již překonán, ale na brankové čáře za něho zaskočila hostující obrana. Hosté měli obdobnou příležitost v 8. minutě, ale Čambala vychytal výborně vyběhnutý Konrád. Další minuty přinesly spíše boj ve středu hřiště s několika tvrdšími zákroky na obou stranách. Další vzruch před hostující brankou přinesla až 29. minuta. Nejprve Henzl prováhal příležitost vystřelit, když běžel již sám na brankáře. Jeho další nahrávka ale našla Lubora Trojánka, který na Klimeše taktéž po střele z dobré pozice nevyzrál. Další šance Henzla v 39. minutě zůstala po střele do protipohybu brankáře Klimeše nevyužita, a tak se odcházelo do kabin za bezgólového stavu.

Druhý poločas začal opět naší aktivitou. Po centru z pravé strany se k míči dostal ve 47. minutě opět Henzl, ale jeho střela z malého vápna mířila vedle. Důležitý moment zápasu nastal v 50. minutě, kdy hostující Krejčíř nesmyslně šlápl na Konrádovu nohu a byl vyloučen. Od této chvíle jsme již jen útočili do zformované obrany hostí. V 64. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele opět Henzl, ale jeho střela šla nad branku. Další roh v 70. minutě propadl až na Nedvěda, ale jeho střela šla jen do tyče a dorážející Vitásek snad ze dvou kroků přestřelil Klimešovu branku. V 75. minutě už jsme se mohli konečně radovat ze vstřelené branky. Akci dvou střídajících hráčů začal z levé strany centrující Bureš, kterého přizvednutý míč našel hlavu Vopršala. Po jeho hlavičce do protipohybu brankáře mohla poté vypuknout naše obrovská radost - 1:0. Skóre zápasu mohl ještě navýšit opět po hlavičce v 78. minutě Vopršal, ale Klimeš jeho střelu vyrazil. V závěru zápasu jsme již soupeře k ničemu nepustili a připsali si  do tabulky zaslouženě tři body.

Příští utkání zajíždíme v sobotu 13. října do Rosic, kde je výkop utkání v 15.00 hodin.