FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Turnaj O pohár města ovládla Olomouc, žďárští mladíčci skončili osmí!

Zvětšit

Fotbalový klub FC Žďár nad Sázavou pořádal 6. a 7. ledna 2018 ve sportovní hale na Bouchalkách tradiční turnaj starších žáků O pohár města Žďáru nad Sázavou.

V konkurenci čtrnácti týmů z Čech a Moravy se z vítězství radovali hráči Sigmy Olomouc označeni jako modří, kteří v bratrovražedném finále udolali druhý tým Olomouce v podání barvy bílé.  Pražský souboj o třetí místo pak lépe vyšel hráčům Bohemians 1905, kteří tak přenechali nepopulární bramborovou medaili  Viktorii Žižkov. V nabité konkurenci se pak neztratil ani domácí tým, který v sobotním programu urval vysněný postup do nedělního čtvrtfinále.

 Turnaj byl díky organizátorovi panu Vtípilovi, městu Žďár a více než dvěma desítkám sponzorů velmi dobře obsazen a tak jsme se mohli poměřit s týmy, které nemáme možnost potkávat v našich soutěžích. V konkurenci čtrnácti týmů jsme obsadili velmi slušné osmé místo, kdy především sobotní utkání proti kvalitním týmům Ústí nad Labem a Viktorií Žižkov se nám vydařila a zajistila postup do vytouženého čtvrtfinále, pochvaloval si úroveň turnaje žďárský trenér Tomáš Litochleb.

V nedělním programu se již žďárským hráčům tolik nedařilo a po třech prohrách se museli spokojit s konečným osmým místem.

Nedělní boje o umístění byla pro nás těžkou prověrkou fyzických i mentálních sil, kdy přes vydařené začátky utkání jsme výsledkově již neobstáli. Nasazení a bojovnost našim hráčům nescházela. Družstva jako Sigma Olomouc, výběr Jihomoravského kraje i Vysočiny Jihlava, však každé naše zaváhání nemilosrdně trestala, postýskl si  Tomáš Litochleb.

Celý turnaj pro nás byl ale velmi dobrou přípravou pro jarní boje v krajské soutěži, dodává závěrem žďárský trenér.
  

Zápasy FC Žďár ve skupině:

Ústí nad Labem  4:4

Táborsko 4:0

Sigma Olomouc modří 0:6

Náchod 2:1

Výběr JMK 1:6

V. Žižkov  2:2

 

Čtvrtfinále:

Olomouc bílí  0:8

 

O 5-8 místo:

Výběr JMK 1:4

 

O 7. místo

Vysočina Jihlava 0:3

 

Konečné pořadí turnaje:

1.Sigma Olomouc modří

2. Sigma Olomouc  bílí

3.Bohemians 1905

4.V. Žižkov

5. Výběr JMK

6.1.SC Znojmo

7. Vysočina Jihlava

8. FC Žďár

9.Tempo Praha

10. Ústí nad Labem 

11.Náchod

12.Táborsko

13.Kroměříž

14.ČAFC Židenice

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎÁR n. S.

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad Sázavou

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL